İşyeri Açma Hibe Kredisi

İşyeri Açmak İçin Devlet Destekli Hibe Kredisi

İş yeri mi açmak istiyorsunuz ? Devlet iş yer açmak isteyenler için hibe kredisi olanağı sağlamaktadır. Devlet geri ödemesiz olarak iş kurmak isteyenlere , ekonomiye katkı sağlamak isteyenlere ve üretmek isteyenlere hibe kredisi sağlamaktadır.  Peki bu hibe kredileri nelerdir ? kimlere kredi verilir ? Bu kredi çiftçilere , üreticilere , bayanlara , işçilere , köye dönenlere , kendi işini kurmak isteyenlere , tarım ve hayvanlık sektörüne atılmak isteyenlere son olaraktan dükkan veya mağaza açmak isteyenler için verilir.

Yazdığımız bu makalede geri ödemesiz kredileri sizler için araştırdık ve sizlere anlatacağım. Ekonomik hedefler doğrultusunda , işletmelerin boyutları fark etmeksizin ekonomide faal bir duruma gelmeleri ve etkinliklerinin arttırılması yolunda çalışmak istiyorum diyenlere belirli şartlar altında destek verilmektedir. Verilen hibe ve krediler sektörlere göre değişim göstermektedir. Devlet her sektöre farklı şartlar doğrultusunda farklı krediler vermektedir. Sanayi bakanlığınca esnaf olmak isteyen kişilere hibe kredi verilmektedir. Devletin bankalar sayesinde verdiği bu krediler doğrultusunda Vakıfbank , Ziraat Bankası ve Halkbank faal bir süreç içerisinde bulunmaktadır. Bu bankalar devlet destekli hibe kredileri vermekte olup bunu girişimcilere , dükkana açana ve kendi işini kurana vermektedir.

İş Kurmak İçin Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İş kurmak isteyenlere Devlet farklı alanlar vasıtasıyla destek vermektedir. Mesela Bilim , Sanayi ve Teknoloji bakanlığı bunlardan biridir. Devlet iş kurmak istiyorum fakat param yok , dükkan açmak istiyorum ancak devletten destek istiyorum gibi cümleler kuranlara 50.000 TL’ başlayarak değişen miktar dolayısıyla milyarlara hatta trilyonlara çıkacak bir destekleme vermektedir. Bu büyük desteklemeler sonucu iş yeri açmak isteyen , iş sahibi olabilmek veyahut ekonomik alanda adından sıkça söz ettirmek isteyen kobilerimiz , esnaflarımız , işsiz kişiler , bayanlara , engelli vatandaşlar ve emeklilere bakanlıklar dolayısıyla küçük ve orta işletmelere ve bu kapsamda büyük işletmecilere de destekleme yapmaktadır. Bu kapsamda yapılan proje dahilinde “KOBİGEL” adıyla bir proje oluşturulmuş ve bu proje dolayısıyla 300.000.000 TL gibi bir miktarı hibe desteği olarak Sanayi Bakanlığı sağlamaktadır.

Hayvan Almak İsteyen Çitçilere İş Kurma Hibesi Nedir ?

Devletimizin sağlamış olduğu çiftçilere yönelik kolaylık açısından belirteceğimiz sektörlere 30.000 TL gibi bir hibe verimi yapmaktadır. Peki bu hayvanlar nelerdir ?

  • Koyun ve Keçi yetiştiriciliği
  • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği
  • İpekböceği yetiştiriciliği
  • Tavuk çiftçiliği

Devlet bu kapsamda belirttiğim sektörlere Gıda ve Tarım Bakanlığı aracılığıyla 30.000 TL hayvan desteği vermektedir. Başvuru süreciniz 30 gündür ve vakit kaybetmeden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıyeten bu sektörde iş kurmak istemeniz durumunda alçağınız geri ödemesiz hibe kredisinde başvurmanız gereken sektörleri de sizler için sıraladık ;

  • Mantar üretimi
  • Fidan yetiştiriciliği
  • Sebze ve Meyve yetiştiriciliği

Bitki yetiştiriciliği de başvurmanız gereken sektörler arasındadır.

1 Comment Posted

  1. Merhaba! Tekstil üzerine 18 yıllık tecrübem var. Dikim atölyesi açmak ve isdihdama destek vermek istiyorum, ancak ne şartlarla, hangi prosedürlerle ve evraklarla nereye başvurabilirim? Tekstil üzerine ustalık katilim belgemde var aldığım da is yeri açmak için geri ödemeli 15 bin lira destek verilmekteydi, bir kaç yıl sonra başvurdum kaymakamlığa; durduruldu denmişti. bir türlü kendi işimi kuramadım yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*