Şekerbank EFT Ücreti Ne Kadar 2017-2018

Şekerbank EFT Ücreti Ne Kadar-Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla 1953 yılında pancar üretimi yapan kişilere destek amaçlı kurulan bir bankadır. 1956 yılında Ankara’ya taşındığında Şekerbank adını almıştır. Türkiye çapında Şekerbank’ın 278 şube sayısı, 9 bölge müdürlüğü ayrıca bir de yurt dışı temsilciliği bulunmaktadır. Şekerbank’ın en önemli özelliği tabii ki tarım çalışanlarına daha çok önem vermesidir.

Şekerbank’ta Neler Yapabilirim?

Şekerbank’ta kredi çekebilir, bireysel emekli sistemine üye olabilir, altın hesabı açabilir, ödemelerinizi yapabilir, EFT ve havale yapabilir daha bunlar gibi pek çok işinizi yapabilirsiniz.

Şekerbank’ın Şubesiz Bankacılık Olarak Seçenekleri Nelerdir?

Şekerbank’ta şubesiz bankacılık olarak aşağıda belirtilen yöntemler vardır. Gelin bir göz atalım.

  • Şekerbank internet bankacılığı
  • Şekerbank mobil şube
  • Şekerbank ATM bankacılığı
  • Şekerbank mobil uygulamalar
  • Şekerbank telefon bankacılığı

Şekerbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Öncelikle EFT ve havale arasındaki farkı belirtelim. Havale aynı bankada bulunan farklı hesap numaralarına para transferi olarak bilinirken; EFT ise hesabınızın bulunduğu bankadan hariç başka bir bankadaki hesaba para transferiniz olarak belirtilebilir.

Eğer ki şubeden EFT yapıyorsanız işlem tutarına göre 42 TL – 315 TL arası bir EFT ücreti ödersiniz. Şekerbank ATM’den yapılan EFT de ise ödeyeceğiniz işlem masrafı 6 TL’dir. Şekerbank internet bankacılığından EFT yapıyorsanız işlem bedeliniz 3 TL’dir. Şekerbank telefon bankacılığından EFT yapıyorsanız 12.50 TL’dir. Şekerbank mobil bankacılıktan EFT yapıyorsanız dahilinde işlem bedeliniz yoktur yani ücretsizdir. EFT işlemi yapacaksak ilk önceliğimiz Şekerbank mobil bankacılık daha sonra Şekerbank internet bankacılığı, üçüncü olarak da Şekerbank ATM’den EFT yapmanızı tavsiye edilebilir.

Şekerbank şubelerinden EFT yaptığınız ücret arttıkça EFT işlem bedeli de artmaktadır. Son bir hatırlatma yapalım EFT saatleri parayı göndereceğiniz tarihte 09.00-17.15 saatleri arasında yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*