Banka Kredi Notu

Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Banka maaş kartım gelmedi ne yapmalıyım diyorsanız eğer yapılabilecekler tüm bankalar için aslında aynıdır. Maaşınızı hangi bankadan alıyorsanız o bankanın genel müdürlüğü tarafından kartınız başvurunuzdan itibaren 1 hafta ile 10 gün arasında basılır. Daha sonra bankanızın anlaşmalı olduğu kurye şirketine dağıtıma verilir. Beyan ettiğiniz adresinize dağıtıma çıkartılır. Kurye size imza karşılığı elden teslim etmekle yükümlüdür. Eğer verdiğiniz adreste bulunuyorsanız o zaman size teslim edilir. Yoksanız o adresin sizin adresiniz olup olmadığı teyit edilir ve 2. derece yakınınız biri varsa o kişiye kimlik bilgileri alınarak teslim edilir. Adreste kimse yoksa kurye geldiğine dair bir kağıt bırakır. Siz bu kağıt ile kuryeyi arayarak maaş kartınızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Maaş kartınız şubenize teslim edilir. Banka şubeniz bu kartı sizin için uzun bir süre muhafaza eder.

Hiçbiri Olmadıysa ve Maaş Kartınız Gelmediyse;

Banka şubenizi arayarak bankadan maaş kartınızın ne durumda olduğunu henüz elinize ulaşmadığını sorabilirsiniz. Size kartınızın son durumu ile ilgili bilgiyi genel müdürlükten alabileceğinizi söyleyip bir numara verebilecekleri gibi, kuryeye verildiğini ve kurye numarasını vererek orayı arayıp takip edebileceğinizi söyleyebilirler. Kuryeden TC kimlik numaranız ile takip edebilirsiniz. Ama henüz kuryeye verilmediyse; acil başlıklı bir dilekçe yazarak şubenize başvuru yapabilir, bu arada maaşınızı bankamatikten değil şubenin içinden çekebilirsiniz. Dilekçenizin takipçisi olmalısınız.

Bu gibi sorunlar genelde kurye ve adres kaynaklı olmaktadır. Belirtmiş olduğunuz adres doğru değilse ya da daha önce sistemde kayıtlı eski adresiniz güncellenmediyse o zaman kuryenin de yapabileceği çok fazla bir şey yoktur. Bu durumda kartınız hesabınızın bulunduğu şubeye yönlendirilir. Adres bilgilerinizin doğruluğundan eminseniz o zaman kurye şirketinin merkezi ile konuşarak maaş kartınızın elinize ulaşmadığını maksimum maaş kartlarının tesliminin banka tarafından 15-20 gün olduğunun ve kuryede olduğu bilgisinin size verildiğini söyleyerek takipçi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ