Odeabank EFT saatleri 2018

Odeabank EFT Saatleri 2018

Odeabank müşterileri EFT işlemi yaparlarken mesai saatleri içerisinde gerçekleşiyorsa paranın transferi aynı gün içerisinde karşı hesaba geçecektir. Buna göre mesai saatleri dışında yapılan işlemlerde para transferi bir sonraki güne kalacaktır.Odeabank EFT saatleri 2018 yılı için yeniden belirtilmiştir. Buna göre resmi tatillerin dışında sabah saat 09:00 akşam ise 17:00 arasında gerçekleştirilmektedir.

EFT ve havale işlemleri birbirine karıştırılan işlemlerdir. Ancak burada bir tanımlama yapacak olursak EFT kelimesinin açılımı Elektronik Fon Transferidir. Yani Türkçe karşılığı bankalar arasında yapılan para işlemi demektir. Bunun daha açık bir şekilde tanımlanması için anlatacak olursak Odeabank’ta bulunan hesabınızdan bir kısmın İş bankasındaki başka bir hesaba aktarılması işlemidir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere havale işlemi aynı banka arasındaki hesaplarda yapılan bir işlemdir. Bazı insanların aynı banka üzerinde birden fazla hesabı olabilir bu nedenle de hesaplar arasında yapılacak olan para transferine farklı bir işlem olan hesaplar arası para transferi denilmektedir.

Odeabank EFT Saatleri 2018 Yılında Kaça Kadar?

Bankalarda EFT saatleri aslında aynıdır. Bu Merkez bankası tarafından belirlenir çünkü burada entegre işlemini onlar belirler. Yapılacak EFT işlemlerinde para sizin hesabınızdan çıktıktan sonra merkez bankasının havuzuna aktarılır ve oradan karşı hesaba geçer. Dolayısıyla bir para transferi işleminin özeti bu demektir. Bu işlem genelde 5-10 dakika arasında sürmekle birlikte bazen teknik aksaklıklardan dolayı da 30 dakikaya kadar uzayabilir. Bunun yanı sıra EFT’nin süresini belirleyen durumların başında da göndermiş olduğunuz paranın miktarı önemlidir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bir bankadan EFT işlemi yapabilmeniz için EFT saatleri içerisinde hareket etmeniz gerekiyor. 17:00’den sonra yapmış olduğunuz işlem Odeabank için bir sonraki güne geçebilecektir. Bu işlemi mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirecekseniz o zaman EFT’nizin karşı hesaba geçmemesi durumunda bir ekranınıza bir bildirim gelecek ve sizler hesabınızın bir sonraki güne geçebileceğini görürsünüz ancak işinizin aciliyeti nedeniyle bu ekranı farketmediniz ve paranın karşı tarafa geçip geçmediğini merak ediyorsanız o zaman yeniden sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*