PTT İsme Para Gönderme
PTT İsme Para Gönderme

PTT İsme Para Gönderme

Herhangi bir bankada hesabı olmayan veya banka kanalı ile para göndermeyi tercih etmeyenler için alternatif olan PTT İsme Para Gönderme işlemi ile, hesaba değil isme para transferi yapabilirsiniz. Bu işlem ve ücreti hakkında detaylı bilgi yazımızda.

PTT İsme Para Gönderme işlemi sizin bir hesabınızın olmaması yada parayı göndermek istediğiniz kişinin bir hesaba sahip olmaması durumunda başvurabileceğiniz bir para transferi yöntemidir. Para göndermek kolay gibi görünse de bazı zorlukları da mevcuttur. Örneğin, para göndermek istediğiniz kişi 18 yaşını doldurmamış veya herhangi bir banka hesabına sahip olmamış olabilir.

Bazen de, banka hesabında bulunan bloke dolayısı ile hesaba para gönderme işlemi tercih edilmeyebilir. Sizin veya karşı tarafın borçlarından dolayı hesabında bloke varsa, paranız anında bloke olur ve siz parayı göndermezsiniz yada karşı taraf parayı çekemez. Bu durumda isme para göndermek en mantıklısıdır. Bunu yapmanın en kolay ve güvenilir yolu ise PTT isme havale işlemidir.

Göndermek istediğiniz miktarı PTT kanalı ile yaptığınız da, transferi bekleyen kişi nüfus cüzdanı ile herhangi bir PTT şubesinden gelen parayı çekebilir. PTT isme havale işlemi çok kolay ve güvenilir bir işlemdir.

PTT İsme Para Gönderme

PTT isme havale işlemi için yapmanız gereken, en yakın PTT şubesine giderek havale bildirim formunu doldurmanız. Bu formlar PTT şubelerinde hazır halde bulunurlar. Havale formunu tam ve doğru bilgiler ile doldurmanız gerekir. PTT havale formu üzerinde sizden istenen bilgiler şu şekildedir;

  • Parayı gönderen kişinin adı soyadı
  • Parayı gönderen kişinin TC kimlik numarası
  • Parayı gönderen kişiye ait adres bilgisi
  • Parayı alacak kişinin adı soyadı
  • Parayı alacak kişinin TC kimlik numarası
  • Parayı alacak kişiye ait adres bilgisi
  • Gönderilecek paranın miktarı
  • Parayı gönderdiğiniz PTT şubesinin ismi

Ayrıca, bu form ile birlikte PTT havale ücreti de ödemeniz gerekmektedir.

PTT İsme Para Gönderme ( Havale ) Ücretleri

Yurtiçi TL Para Transferi

0,01 TL – 100 TL : 6 TL

100,01 TL – 250 TL : 12 TL

250,01 TL – 500 TL : 13 TL

500,01 TL – 1000 TL : 19 TL

1000,01 TL – 5000 TL : 25 TL

5000,01 TL – 10.000 TL : 35 TL

10.000,01 TL – 15.000 TL : 40 TL

15.000,01 TL – 20.000 TL : 45 TL

20.000,01 TL – 30.000 TL : 50 TL

4 Comments Posted

  1. Karşı tarafın sadece iş yerini adresini biliyorsam ve gönderici olarak kendi bilgilerimin gizli tutulmasını istiyorsam bu işlemi yapabilirmiyim.

  2. İşiniz milletti soymak zten kardeşim gönderim ücreti kazık gibi kim tercih eder mesela bi öğrenciye para göndersen en az 19tl kesiyor o 19lira öğrenci icin önemli deilmi bukadarmı düşünüyosunuz milleti havale ücretlerimi geri alıcam dava açıcam sizede

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*