Peşinatsız Araba Kredisi

Peşinatsız Araba Kredisi

Araba kredisi, Hepimiz biliyoruz ki artık araba bir zevk halinden çıkıp ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle büyük şehirde yaşayanlar için kesinlikle ihtiyaç halindedir. Herkes arabaya ihtiyaç duyabilir. Günümüzde araç sıkıntısı çeken kişilerin birinci sebepleri gereken maliyeti sağlayamamalarıdır. Araba almak tamamıyla maliyet gerektirmektedir. Bunun sebebi ülkemizde araçların normalden biraz daha pahalı olmasıdır. Bunun arkasından yakıt fiyatları da aynı şekilde insanları korkutacak derecededir.

Bütün bu sıkıntıların içerisinde araç sahibi olmak isteyen kişilerin daha doğrusu bu sıkıntıların altından kalkabileceğine inanan kişinin araç kredisi kullanabilmesi için ya birikimi olması gerekmektedir ya da peşinatsız araba kredisi konumuzu okumalısınız.

Peşinatsız Araba Kredisi Kampanyaları

Artık bazı bankalar peşinat istemeden araç kredisi sağlayabilmektedir. Satın almak istediğiniz herhangi bir aracın sahibi olabilirsiniz. Bu kampanyayla cebinizde hiçbir birikim olmadan araç sahibi olabilmeniz mümkün oluyor. Bazı zamanlarda otomobil firmaları, bazen bankalar, bazen ise finans kuruluşları kendilerine ait araçları değiştirmek ve yeni bir otomobil almak isteyen vatandaşlara sıfır faizli kredi imkânı sağlayabilmektedir.

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

Bankaların verecekleri krediler aracın tüm bedelini kredi olarak veremezler. Bunun üzerine mevzuat sebepleri olan bankalar aracın tamamını karşılayacak miktarda kredi vermezler. Evet sizlere bahsettiğimiz gibi peşinatsız araba kredisi almak konusu arabanın değerine bağlıdır. Ne kadar kredi çekebileceğiniz konusu arabanın değerine göredir. Bu durumda 50.000 TL’den çok değeri olan araçlar için en fazla %70’lik kredi imkânı verilmektedir. Ayrıca bunlarla birlikte olurda aracın fiyatı 50.000 TL’den fazla ise, %70 kredi kullanma imkânı varken, istediğiniz kredi tutarı 50.000 TL’yi aşıyorsa aracın fiyatının geri kalan kısmı içinde en fazla %50 kredi kullanma imkânınız vardır. Buradan şunu anlayabiliriz ki peşinat olmadan araç kredisi kampanyası haricinde mevzuat kararlarına göre araba almak isteyen kişilerin aracın %30’u kadar değeri civarında peşin paraları olması gereklidir. Nedeni şu ki mevzuat maksimum değerinin %70’i kadar otomobil kredisi çekmenize izin vermektedir. Tabi ki birkaç yöntemler ile peşin paranız olmasa bile, otomobilin hepsine yani %100’üne peşinatsız otomobil kredisi çekmeniz muhtemel olacaktır.

Peşinatsız Otomobil Kredisi

Sizde sıfır bir araba almak için eski otomobilinizi firmaya vermek istiyor ve takas tercihiniz olursa, geriye kalan fiyat için kredi alabilirsiniz. Otomobil İşletmesi sizden alacağı otomobil adına bir bedel belirleyecektir. Fiyat belirlendikten sonra aracınızın fiyatını peşinat sayarak geri kalan tutarınız için otomobil kredisi kullanmanıza izin verecektir. Bu konuda otomobil firmalarını ziyaret ederek gereken bilgileri alabilirsiniz. Firmalara giderek bu konuda fiyat araştırması, aracınızın firmalar tarafından nasıl değerlendirileceği ve yeni alacağınız araç firmasının aracınıza vereceği değeri iyice araştırmaya alarak mantıklı bir yol çizmeniz yararınıza olacaktır.

 

Peşinat Ödemeden Otomobil Kredisi Sağlayan Otomobil Firmaları

Bu firmalara gittiğinizde sizlerden peşinat istemeden ve kendi finans kuruluşları aracılığıyla otomobil kredisi imkanını sağlayacaklardır.

  • Toyota, Renault, Fiat, Volswagen, Mercedes, BMW, Seat, Honda, Opel ve Seat gibi araç firmaları araç alımlarınızda kendi finans kuruluşları sayesinde sizlerden peşinat teminetmeden kredi imkanları sağlamaktadır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*