Motosiklet Kredisi

 

Motosiklet Kredisi –Artan nüfus yoğunluğu özellikle büyük şehirlerde insanların araba kullanımlarını arttırmış bu durumda trafik yoğunluğunu arttırmıştır. Trafik özellikle büyük şehirlerde bir çile haline dönmüş ve kişiler bir yerden başka bir yere ulaşım amacıyla fazlasıyla vakit sıkıntısı çekmeye başlamışlardır. Trafikte oluşan yoğunluk toplu taşımalar içinde fazlasıyla yoğunluk oluşturmaktadır. Nüfusun fazla olması nedeni ile toplu taşıma araçları yetersiz kalmaktadır. Bu noktada bazı kişiler için trafik yoğunluğu etkisini en aza düşüren motosiklet kullanımını arttırmıştır. Hem bu açıdan kullanımı artan motosikletler hem de tutkunlarının sevdiği bir ulaşım amacı olması nedeni ile özellikle yaz aylarında oldukça fazla tercih edilmektedir.

Trafik yoğunluğundan fazla etkilenmeden hem de motosiklet vergilerinin araç vergilerine göre daha düşük olması motosiklet kullanımını arttıran nedenler arasındadır. Durum böyle olunca kişilerin nakit ihtiyaçlarına çözümler sunmak amacında olan bankalar motosiklet almak isteyen kişilere de farklı kredi olanaklarını kişilerin kullanımlarına sunmuşlardır. Motosiklet kredisi genel olarak bütün bankalar tarafından kişilere sunulan bir kredi seçeneğidir. Bunun yanı sıra önde gelen motosiklet firmalarının bankalar ile anlaşmalar yapması da motosiklet sezonunun açılması ile birlikte kişilere bankalar ile anlaşmalı olan firmalarca uygun koşullarda sağlanan kredi imkânlarını da sunmuştur.  Bu krediler uygun kredi seçenekleri ile kişilere sunulmaktadır.

Motosiklet kredisi seçenekleri uygun kredi olanakları ile kişilere istedikleri motosiklete sahip olma fırsatını uygun faiz oranları, kişilere uygun vade olanakları ve kişilere uygun olarak düzenlenen geri ödeme planları ile sunulmaktadır. Trafikle boğuşmadan özgürlüğün tadını çıkarmak isteyen bireyler 48 aya kadar vade seçenekleri ile çok cazip fırsatlar il bankalardan kredi alabilmektedirler. Motosikletler için sunulan kredilerde bankalar sıfır motosiklet alımlarında belli bir orana kadar motosiklet fiyatının tamamı için kredi sağlamakta belirlenen oranın üstünde olan kredileri içinde motosiklet fiyatının %70’ine kadar olan kısmı krediler ile karşılanabilmektedir. Kişilerin aldıkları motosiklet kredilerinde herhangi bir kefil göstermelerine gerek yoktur. Teminat olarak alınan motosikletin tehin belgesi yeterli olmaktadır. İkinci el motosikletlerde ise fatura bedeli değil motosiklet kasko değeri göz önüne alınır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*