Memur Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Bankalar devlet memurlarının kredi taleplerinde, memurların borç ödeme konusunda daha dikkatli davranmaları ve borçlarına olan sadakati ayrıca işlerinin daha garantili görünmesi nedeni ile genelde olumlu yanıt vermektedirler. Her banka memura kredi vermek konusunda daha isteklidir bu nedenle. Bu nedenle bankalar arasında da memurların kendi bankaları tercih etmelerini istemesi arzusundan rekabet vardır ve çeşitli kampanyalar ve avantajlarla devlet memurlarının kendileri ile çalışması yönünde çaba gösterirler. Çoğu banka, dosya masrafsız ihtiyaç kredisi veya faizsiz memur kredisi seçenekleri gibi avantajlar sunmaktadırlar.

Memur Kredisi Veren Bankalar

Memurlara kredi konusunda ilk akla gelen banka Vakıfbank. Kamu personeline özel kredi sunan Vakıfbank memurlara özel 3 ay ödemesiz yada üçer aylık ödeme imkanları ile %1,20 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkanı sunmakta. Ayrıca 50 Bin TL üzeri kredi kullanımlarında faiz oranı %1,18 civarına düşmektedir. Türkiye İş Bankası kamu personeline özel konut kredisi imkanı sunan bankalardan. Şekerbank memur sen üyelerine özel ihtiyaç kredisi ile adından söz ettiren diğer banka.30 Bin Liraya kadar ihtiyaç kredisi sunan banka 48 ay vade imkanı yanı sıra uygun faiz oranı sunmakta. Şekebank’dan memur sen üyelerine özel kredi kullanım faiz oranı ise %1,41. Denizbank tüm kamu çalışanlarına ihtiyaç kredisi sunmakta. Memur kredisi veren Denizbank’da faiz oranı %,49 olurken 48 aya kadar 50 Bin Lira kullanma imkanına sahipsiniz.

Bu bankaların yanı sıra memura kredi kampanyaları sunan diğer bankalar; Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bank olarak sayabiliriz. Memur kredisi kullanmak isteyen memurlara çoğu banka 3 ay erteleme imkanı da sunmakta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*