Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

“Sağlamcı olmak, yarını bugünden hesaba katmaktır. Sağlamcı olmak, harcadıkça harcamak değil tasarruflu olmaya çalışmaktır. Kendin için, Ailen için! Küçük ve koşullu avantajlar için başka bedeller ödemek değil  aksine gerçek fırsatları değerlendirmek,  karlı çıkmayı bilmektir sağlamcı olmak. İhtiyaç duyduğunda vade farksız taksit yaptırmaktır. Sağlamcı olmak, hesabını bilmek yarınını sağlama bağlamaktır. Sağlamcı olmak Sağlam Kart’lı olmaktır.” Yeni yayınlanan reklamı ile bir anda gözleri üzerine çeviren Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

Kuveyt Türk Sağlam Kart, Kuveyt Türk bankasının yepyeni kredi kartı ürünüdür. Kredi kartı ücretinin olmaması ve sağlık sektörü de dahil bir çok sektörde vade farksız 5 taksit olanağının olması, bireysel kredi kartları arasında bir adım öne çıkarmıştır Kuveyt Türk’ü.

Reklamları televizyona çıktığı anda yoğun ilgi gören Sağlam Kart, avantajları ile herkesin merak konusu haline geldi. Kuveyt Türk tarafından müşterilerine sunulan bu bireysel kredi kartı, eğitim ve sağlık sektörlerinde vade farkı olmadan 5 taksit sunuyor. Sadece bu avantajı da yok üstelik, kartı kullandıkça altın paralar da kazanıyorsunuz. Örneğin, 1 yıl boyunca düzenli harcamalar yaparak ekstelerinizi de aynı şekilde düzenli öderseniz, kartınıza 50 TL karşılığında altın puan yükleniyor. Kuveyt Türk Sağlam Kart diğer bankaların kredi kartı avantajlarını anımsatsa da özellikle eğitim ve sağlık sektöründe ki taksit seçeneği, kartı cazip hale getiriyor. Ve eğer, her ay düzenli olarak 200 Tl ve üzeri bir harcama gerçekleştiriyor iseniz 50 TL puanı ile de kullanmanız için bir neden oluşturuyor. Sağlam Kart nakit avans çekme özelliğini de barındırıyor. Bu özellikte tabii her bankanın kredi kartında mevcut durumda. Sağlam Kart’ın avantajlarından bahsetmeye devam edecek olursak, yıllık kart aidatının alınmadığını da hemen belirtelim. Yani bu kredi kartını kullanıyorsanız, kart kullanım bedeli ödemek zorunda değilsiniz. Bu avantajı da gerçekten diğer bankaların kredi kartlarından ayırıcı bir özellik. Bildiğiniz gibi diğer bankalar öğrenci kartlarından veya bazı özel kredi kartlarından aidat ücreti istemiyor ve hemen her banka kredi kartı yıllık aidat ücreti olarak 90-200 TL arasında bir ücret alıyor. Özellikle bu durumdan kurtaran Sağlam Kart, sağlam bir alternatif.

Kuveyt Türk Sağlam Kart, platin-gold-klasik olarak 3 çeşit türde müşterilere sunulmaktadır.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Avantajlı mı?

Şimdiye dek sunulan özelliklere bakıldığında avantajlı gibi görünse de, eğer ekstrelerinizin tamamnı ödeyemeyecek durumda iseniz tüm avantajlarını kaybetmektedir. Bu noktada tüm avantajı kaybolmaktadır. Çünkü, tüm fırsatlardan yararlanmak için Kuveyt Türk sizden ekstre tutarının tamamını ödemenizi istemektedir. Yani ekstre borcunuz 600 TL ise hepsini ödemek zorundasınız. Ödenmeyen borç kısmı için uygulanan gecikme cezası oranı %2,34. Eğer, kredi kartı borçlarını gününde ve tamamnı ödeyen biri iseniz Kuveyt Türk Sağlam Kart sizin için avantajlı olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*