Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu-Türkiye pazarında önemli bir paya sahip olan Kuveyt Türk katılım bankasıdır. Katılım bankası olması münasebetiyle bütün işlemlerde faiz uygulanmamaktadır. Kredi kartlarında da faiz olmadığı gibi tamamen farklı bir işlem yürütülmektedir. Katılım bankaları arasında önemli bir paya sahip olan Kuveyt Türk bankası yaptığı kampanyalarla da tüketicilerin ilgisini çekmektedir. Peki kredi kartı başvurusu için istenilen bilgiler nelerdir. Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorularına geçmeden önce size Kuveyt Türk bankasının verdiği kredi kartlarını tanıtmak istiyoruz.

Kuveyt Türk Altın Kart

Kuveyt Türk bankasının altın kalpli kredi kartı olarak tanımladığı kart olan Altın Kart, bu kart ile vadesiz hesabınızda ki limiti kullanıyorsunuz yani bildiğiniz kredi kartlarına benzemiyor, vadesiz hesabınızda ki limitin yetersiz olduğu durumlarda karta tanımlanan limitten alışverişinizi yapabilirsiniz. Kartı bankamatik kartı olarak kullanarak bütün atmlerden para çekebilirsiniz. Altın kredi kartı internet alışverişlerinizde de kullanabileceğiniz gibi harcamalarınızdan size altın puan kazandırmaktadır. Altın kartı bildiğiniz kredi kartlarından farklı olduğunu belirtmiştik. Altın Karta tanımlayabileceğiniz en yüksek limit 2.000 ₺’dir. Kredi kartı başvurusunu en yakın Kuveyt Türk şubesinde yaparak anında kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sale Plus Kredi Kartı

Kuveyt Türk’in bir sonraki kredi akrtı Sale Plus kredi kartı ile indirimler kazanabilir, taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Sale Plus Kredi kartı’nın 3 tipi bulunmaktadır. Platin, Gold ve Klasik olmak üzere 3 çeşidi bulunmaktadır. Bu kredi kartı üye iş yerinden bir çok kampanyadan faydalanabilirsiniz, Güncel kapayanların kartın resmi sitesinde günlük olarak takip edebilirsiniz. Sale Plus ile harcamalarınızı taksitlendirebileceğiniz gibi altın puanda kazanıyorsunuz. Bütün harcamalarınızı taksitlendirebileceğiniz gibi kartın asgari ödeme tutarı %100’dür yani kredi kartı borcunuzun hepsini ödemeniz gerekmektedir. Hesap ödeme tarihini geçen ödemeleriniz %2,52 oranında gecikme cezası oranı vurulur. Taksitlendirme işleminizi 444 0 123 telefon hattını arayarak yapabilirsiniz, Taksitler peşin fiyat üzerinden değil vade farkı vurularak yapılmaktadır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredi Kartı

Bir diğer Kuveyt Türk kredi kartı İhtiyaç Kart, İhtiyaçlarınız için kullanacağınız kredi kartıdır, Evlilik,tatil,mobilya gibi harcamalarınızı İhtiyaç kart ile yaparak 6 aydan 34 aya kadar taksitlendirebilirsiniz, Diğer kartlarda olduğu gibi taksitlere vade farkı vurulmaktadır. Sadece ihtiyaçların karşılandığı krdi kartında, Alkollü içeçek, gıda harcmaları, akaryakıt harcamaları, tekel bayi gibi kuyumcularda bu kart kullanılamaz. İhtiyacınız durumunda kartı kuveyttürk şubesinden alarak en fazla 2 ay kullanabilirsiniz, 2 aydan sonra kredi kartı otomatik olarak  kapanmaktadır.

Kuveyt Türk Seyyah Kart

Seyyah kart ile hac ve umre ziyaretlerinizi bu kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kutsal topraklara yapılacak olan ziyaretlerde kullanacağınız kartı yurtdışında da kullanabilirsiniz, Suudi Arabistan’da ATM’lerden limitinizin %50’si kadarını nakit olarak çekebilirsiniz, Ayırca harcamalarınızı 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Seyyah Kartı bir çok seyahat acentesiyle anlaşmalı olup şubedne veya internet şubesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yukarıda gördüğünüz gibi Kuveyt Türk bir katılım bankası ve harcamları üzerinden faiz almamaktadır. Kuveyt Türk Kredi kartı başvurusu en yakın şubeye giderek yapabilirsiniz, Anında kart hizmeti ile başvurunuz onaylanması durumunda kredi kartı anında basılarak size verilir.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*