Konut Kredisi Borcu Yapılandırma

Konut Kredisi Borcu Yapılandırma  – Konut kredisinde ki faizlerin indirilmesi ile hali hazırda konut kredisi ödeyen tüketiciler düşük faizle yapılandırma nasıl yapılır sorusunu sitemizde sormaktalar. Bizde Düşük faizli konut kredisi ile nasıl yapılandırma yapılacağı ile alakalı bu yazıyı hazırladık.

Bankalar faiz oranlarını yeni krediler için düşürdükleri ifade etmekte, konut kredisi borcu yapılandırma isteyen müşterileri geri çevirmektedir. Yüksek faiz oranları ile ev kredisi alan tüketiciler ise düşük faizli konut kredisinde yararlanmak istiyor.

Aslında bankalar direk yapılandırma işlemlerini yapmaları gerekiyor. Ancak kim yüksek faizle verdiğini düşük faizle değiştirir ki hele bankalar!

Konut Kredisi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Konut kredisi çektiğiniz bankaya başvuru yapın, güncel faiz oranları ile kredinizi yeniden yapılandırmak istediğinizi gerekirse yazılı olarak bildirin. Banka talebinizi kabul ederse yapılandırma işlemini hemen yapılır bunun sonucunda borcunuz hemen düşer.

Ancak banka sizin kredi yapılandırma işleminizi kabul etmezse, ki ziyaretçilerimizin bize ilettiği mesajlarda bu talep kabul edilmemektedir. Yine bir endişe duymadan ikinci bir yol önereceğiz size, bu yolla kesin sonuca ulaşacaksınız. Bankanız talebinizi kabul etmedi ise, Kredinizi yeniden yapılandırmak, Refinansman kredisi için başvuru yapmak istediğinizi belirtin. Refinansman kredisi, mevcut kredinizi kapatmak için yeniden kredi çekersiniz. yani güncel faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Çektiğiniz kredi ile diğer kredinizi kapatabilir, ve düşük faizle kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu krediyi alacaksanız hesabınızı iyice yapmanız gerekmektedir. Yeni kredi aldıysanız avantajlıdır. ancak eski krediniz varsa hesaplamasını iyi yapın yoksa zararlı çıkabilirsiniz.

Bu şekilde konut kredisi borcu yapılandırma işleminizi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*