İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi Desteği

İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi

Bayanların ekonomi dünyasında aktif birer rol oynayabilmeleri için imkanlar tabi ki sunulacaktır. Bir yandan ekonomi piyasasındaki bayanların sayısını arttırırken bir yandan da ekonomiye büyük bir destek sağlanması lazımdır. Bu yüzden bayanlarında zekasını kullanarak, büyük işlere atılmamız lazım. Türkiye`nin çeşitli yerlerinde aktif olarak çalışan hanımlar, istedikleri zaman ne kadar da başarılı olduklarını bütün dünyaya kanıtlıyorlar. Kendi işini kurmak isteyen kendi emeğiyle uç noktalara gelmek isteyen bayanları görüyoruz ve kimileri çok büyük işler başarmıştır, bunları gören diğer hanımlarda iş kadınlarından ilham alarak, sektöre atılıyorlar ve bankalarda bu yolda İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi desteği veriyor. Bu yazımızda kredi ile iş kurmak isteyen kadınlar hakkında çok değerli bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Eğer sizde bu işte bende varım diyorsanız ve zamanla büyüyüp herhangi bir firma kurup rekabete katılmak istiyorsanız sizler için hazırlanmış olan bu kapsamlı yazıda neler var, inceleyiniz isteriz. Bankaları ve bu konuda yardım eden bankaları buyurun yakından tanıyalım.

KOSGEB iş kurmak isteyen bayanlara Kredi ve Hibe

KOSGEB iş kurmak isteyen bayanlara kredi ve hibe vermekte ve projelerini desteklemektedir. Kendi işyerlerini kurmak isteyen bayanlar, KOSGEB resmi sitesine bakabilir burada verilecek hibe hakkında detaylı bilgi yer almaktadır. KOSGEB il önce bu programlar dahilinde olan hanımlara kredi ve hibeyi vermeden önce eğitim vermektedirler. Bu eğitimdeki adımları tamamlayan bayanlar bu desteği almaya birer gönüllü oluyor ve hak kazanıyor. Eğitim sonrası hanımların yaratıcı projeleri alınıyor ve beğenilen projelere kredi ve hibe yoluyla yaklaşık 100 bin TL kadar özel destekler sunuluyor. KOSGEB in resmi sitesinden iş kurmak isteyen bayanlar hakkında ki kredi ve hibe sistemini daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası`ndan iş kurmak İsteyen Bayanlara Özel Kredi

Ziraat Bankası, bayanlara hazırlamış olduğu dev projelerle büyük dikkat çekiyor. Kendi iş erini kurmak ve hizmet vermek isteyen bayanlara, tıpkı diğer bankalarında hazırlamış olduğu gibi avantajlı paketler sunuyor. Bu hizmetler sunulan kredi tutarlarının 60 ay vade ile ödenmesi ile başlıyor bu büyük zaman içinde fırsatlarda genişliyor ve hanımlara büyük kolaylık sağlanıyor. Ziraat Bankası`nda ki bu avantajları yakalayabilmek için Ziraat Bankası resmi web sitesine bakarak detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Başvurunuzu da kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kadın Girişimci Yarışması

Garanti bankasının, kadınlara sunmuş olduğu kendi işini kurması için en kapsamlı, sağlam  desteği veriyor. Geleneksel hale gelen Garanti bankası yarışmaları başvuru süreci başladı. Siz de kendi işinizi kurmak ve Garanti Bankasından destek almak istiyorsanız yarışmalar başlıyor. bu desteği alabilmek için yarışmaya Garanti resmi sitesinden bir göz atın. Üstelik bu başarı sonucunda verilecek olan paranın geri ödenmesi alınmayacaktır. Her yıl iş kurmak için başvuru yapan binlerce kişi Garanti bankasının farklarından yararlanıyor. İşte Garanti bankasının yarışma sonucunda verilecek olan ödülleri

  • Türkiye`nin kadın girişimcisi 30 bin TL
  • Gelecek vaat eden kadın girişimci 25 bin TL
  • Yöresinde fark yaratan kadın girişimci 25 bin TL
  • Türkiye`nin kadın sosyal girişimcisi 25 bin TL

Ayrıca dereceye giren bayanlara da binlerce hediye verilecektir. Bu yarışmaya başvuru için Garanti Bankasının web sitesine göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*