Kullanılmayan Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır

Hemen hemen herkesin en az bir tane banka hesabı bulunmaktadır. Bu hesaplar internet şubesinden de açılsa da genellikle bankalardan açılmaktadır. Birçok kişinin sorduğu sorulardan bir tanesi ise Açtığımız banka hesapları arasından, kullanılmayan vadesiz mevduat hesabı nasıl kapatılır?

Birçok kişi bu sorunun cevabını aramaktadır. Bunu 2 şekilde başarabilirsiniz. En garanti yolu ise şubeye gidip hesabınızı kapatmak istediğinizi söylemektir. Bunu dedikten sonra görevli hesabınızı kapatacaktır. Ya da hesabınızı internet yoluyla kendiniz kapatabilirsiniz. Bu iki yol da oldukça güvenilirdir ve birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunların yanında bankacılık sistemleri ile bize oldukça pratik bir kullanım sağlayan ve rahat olan bu uygulamalar sayesinde işlerimiz çok kısa sürelerde bitmektedir.

Şubeden hesap kapatmak için yaptığınız başvurularda sizden istenecek belgeler şunlardır : Kimlik, hesap kapatmaya yönelik talimat dilekçesi ve hesabınıza ait doküman. Bankaların çağrı merkezlerinden yapacağınız işlemlerde de sizden bir takım güvenlik bilgileri istenecek ve sonrasında işlemleriniz tamamlanacaktır. Hesabınızda bakiye var ise; bakiyenizin dilediğiniz bir hesaba aktarılmasını talep edebilir ve hesabınızı sıfırladıktan sonra hesap kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapatmak istediğiniz banka hesabınızda bloke mevcut ise hesapta ki blokenin kaldırılması gerekir. Hesap blokenizi kaldırmadan hesap kapatmanız gerçekleşmeyecektir.

Kullanılmayan vadesiz mevduat hesabı yanında döviz hesabını da kapatabilirsiniz. Bunları internet kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sizin aynı zamanda vadeli hesap kapatmanıza da olanak sağlamaktadır. Birçok işlemi kolayca yapmanıza olanak sağlayan internet bankacılığını kullanabilmek için öncelikle herhangi bir şubeye gidip onay almak gerekir. Oldukça iyi bir sisteme yerleşen bankacılık sistemi zaman ilerledikçe kendini geliştiriyor. Sürekli güncellenen ve yenilik kazanan bir site durumuna gelmiş durumda. Kullanmaktan hiç çekinmeyeceğiniz, oldukça güvenli ve yüksek güvenlik önlemleri ile korunan bir sitedir. İnternet bankacılığı zaman ilerledikçe çok farklı bir boyut kazanacak gibi görünüyor. Saniyeler içinde işinizi rahat bir şekilde ve güvenli olarak halledebileceksiniz.

Hesap kapatmak için şubeye vereceğiniz hesap kapama talimatı dilekçesi aşağıda örnekte sunulmuştur.

dilekceornegi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*