Borç Transfer Kredileri ile Borçlarınız Tek Yerde

Son zamanlarda oldukça aranan ve merak edilen konulardan olan kredi kartı borç yapılandırma yasasından faydalanmak isteyen binlerce kredi kartı borcu mağduru bir cevap arıyor. Bankalar gelen taleplere “evet borç yapılandırma yasası çıktı ama altyapı oluşmadı” şeklinde cevap veriyor. Bankalar henüz bir sistem oluşturmadıkları için borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar da farklı alternatifler bulmaya yöneliyor. Bunlardan birisi de borç transfer kredisi halk dilinde adı ile borç kapatma kredisi.

Açıklanan istatistik verilerine göre günümüzde 33 milyara ulaşan bir kredi kartı borcu rakamı var. Hal böyle olunca bazı kişiler rant peşinde koşarak insanların borç batağından istifade ederek farklı yöntemlerle mağdur kişilerin daha fazla faiz ödemesi yolu ile borçlarını kapatması yoluna teşvik ediyorlar. Bunlardan bir kaçı altın alım satımı yapar gibi kredi kartından nakit çekimi yada kredi kartı borçlusunun borcunu tamamen kapatıp tekrardan faizi ile bir taksitli çekim yaparak borç kapatma yöntemlerini gösterebiliriz. Böyle bir işlem sonucu %30 – % 50 daha fazla faiz ödediğinizi sizlere söyleyelim. Bunun gibi yasal görünen ama cep yakan yöntemlerden ziyade borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz. Yasal ve uygun vade oranları ile borçlarınızı tek bir çatı altında toplamanız mümkün.

Nedir Borç Transfer Kredisi ?

Borç transfer ( kapatma ) kredisi, kredi borçlarınızı tek bir yerde toplanmasını sağlayan, cazip faiz oranları ile yeniden yapılandıran bankacılık servisidir. Borç transferi yaparak tüm borçlarınızı tek bankaya transfer edersiniz, hem ödemeleriniz kolaylaşır hem borç takibinden kurtulursunuz. Yoğun çalışma temposu ile unuttuğunuz ve geciktirdiğiniz ödemeler daha sonrasında kredi notunuzu da etkileyeceği için düşünülmesi gereken ve kolaylık sağlayan bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz.

Borç Transferi Kredisi Hangi Bankalarda Mevcut ? Faiz Oranları Neler ?

Burgan Bank

Borçlarınızı transfer edeceğiz, sıkıntılarınızı rahatlığa çevirecek “ borç transfer ihtiyaç kredisi “ ödemelerini takip etmekte zorlanan ve yeniden yapılandırma imkanı sunan bir imkan. Üstelik 48 aya kadar vade imkanı sunan Burgan Bank, faiz oranları ile de yüz güldürüyor.

Kredi Miktarı Vade Sayısı Faiz Aylık Taksit Tahsis * Aylık Maliyet
10.000 TL 12 1,51% 935 TL 50 TL 2,11%
10.000 TL 18 1,51% 656 TL 50 TL 2,08%
10.000 TL 24 1,51% 518 TL 50 TL 2,06%
10.000 TL 36 1,51% 381 TL 50 TL 2,04%
10.000 TL 48 1,51% 314 TL 50 TL 2,03%

 

Şeker Bank

Şekerbank borç kapatma kredisi , diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçları, kredi borçları , kredili mevduat hesap borçlarınız gibi borçlarınızı tek bir yerden takip etmenizi sağlar.100.000 TL’ye kadar Şekerbank borç transfer kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. Faiz oranları %1,48 olan kredi paketinde, 10.000 TL için 36 ay kredi kullanmak istediğinizde 378 TL aylık taksitlerle borç yükünüzü de hafifletiyor.

Finansbank

Tek elden çözüm sloganı ile Finansbanktan borç transfer kredisi. 48 aya varan vadeler ile gerekli koşulları sağlayan tüketicilere %1,20 faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sunan Finansbank’ın kredi kullanma şartları şunlar :

  • Borç transferi sadece ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı borçlarında geçerlidir. Konut kredisi, ek hesap ve Finansbank ’ta bulunan borçlar bu krediye uyarlanamaz.
  • Transfer borcu yapılacak bankada ki kredi borcunun tamamı transfer edilecektir, kısmi transfer söz konusu değildir.
  • Finansbank’ tan diğer bankaya olan kredi kartınız için yapılan ödemelerde EFT masrafı alınmamaktadır. Fakat her ay, kredi kartının bulunduğu banka aranarak bilgi verilmelidir.

Ziraat Bankası

Konut transfer kredisi ile Ziraat Bankası da borç kapatma kredisi veren bankalardan. Başka bankalarda olan konut kredilerinizi Ziraat Bankasına taşıyarak yeniden yapılandırma imkanına sahipsiniz. Ziraat bankası şubelerine giderek 120 aya kadar konut kredilerinizi yapılandırabilirsiniz.

Akbank

Akbank, diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı taksitli olarak axess kredi kartına aktaran bir program sunuyor. Uyun faiz oranları ile 12 aya kadar taksitli transfer sağlayan Akbank, örneğin 10.000 TL borç için transfer istediğinizde size şöyle bir hesap çıkarıyor.

akbanktransferkredisi

Vakıf Bank

Borç kapatma kredisi Vakıfbank ile, kredi kartı borçlarınızı taşıyabilirsiniz.  20.000 Lira ve 18 aya kadar vadelendirme seçeneği sunan Vakıfbank kredi kartı borç transferi kredisi ile ödemeye 3 ay sonra başlama imkanına da sahipsiniz.

Borçlarınız için transfer kredilerinizin başvurularını ilgili banka şubelerine yapabilir gerekl bilgileri edinebilirsiniz.

4 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*