Düşük Faizli Konut Kredisi – Ziraat Bankası Ürünleri

Tüketiciler, konut kredileri sayesinde, almak istedikleri konuta kira öder gibi sahip oluyorlar. Konut sahibi olmak isteyen ve ödemeleri aksatmayan herkes bu kredilerden yararlanabiliyor. Böylelikle daha proje aşamasında olan inşaat aşamasında ki konutlar için bile düşük faizli konut kredisi imkanı ile sahip olunabiliyor. Ayrıca, imar izni alınmamış ve ruhsatı olmayan konut üretimine kredi çıkmadığı için bir nevi çarpık kentleşmenin de önüne geçilmiş olunuyor.

Konut kredisinde, %5 kredi faizi üzerinden alınan BSMV tutarı alınmamaktadır. Aylık ödemeler 120 aya kadar uzamakta ve taksitler daha kolay şekilde ödenmektedir. Ayrıca, kredi kullanılan konut sigorta ettirildiği için herhangi bir doğal afet de zarar gören konut masrafları tüketici tarafından karşılanmadan banka sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ürünleri

“Bugünün evini yarına bırakma” sloganı ile düşük faizli konut kredisi konusunda öncü bankalardan olan Ziraat Bankası evin ziraatten konut kredi ürünlerini inceliyoruz.

  • Konut Kredisi

120 ay vade seçenekleri ile hayalinizde ki evi almanız için uygun taksitlerle kredinizi kullanabilirsiniz. Ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadar kullanabileceğiniz kredide, söz konusu gayrimenkul banka tarafından ipotek edilir gerek görülürse ek teminat da istenebilir. Söz konusu kredi ürününde 100 bin tl kredi çekmek istediğinizde 120 ay vade seçeneğinde ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.400 Tl olurken, faiz oranı ise %0,95 civarındadır. Çekeceğiniz 100 bin liranın geri ödemesi ise 168 bin olarak karşımıza çıkmaktadır.En uygun konut kredisi faiz oranlarından birisi Ziraat konut kredisinde bulunmaktadır.

  • Komisyonsuz Konut Kredisi

Başka bankalarda bulunan konut kredilerinizin transferinde de kullanabileceğiniz kredi paketinden yine 120 ay vade imkanları ile yararlanabilirsiniz. Herhangi bir kredi tahsis ücreti olmadan sabit faiz oranları ile kredinize sahip olabilirsiniz. Bu kredi ürününü kullanmak istediğinizde 100 Bin TL için 120 ay vade seçeneğinde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.577 TL olurken, geri ödeme toplamınız 189 Bin lira olacaktır. %1,12 faiz oranı ile komisyonsuz düşük faizli konut kredisi için bu kredi bana uygun diyorsanız, Ziraat Bankası şubelerinden başvurabilirsiniz.

  • Transfer Konut Kredisi

Bu kredi, diğer bankalarda olan konut kredilerinizin borcunu kapatmada kullanılır. Ekpertiz değerinin %80’i kadar kullanabileceğiniz kredide vade seçeneği 120 aya kadar sunulmaktadır. Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Faiz oranı %1,15 olan transfer konut kredinde; 100 Bin lira kredi için aylık 1540 TL taksit öderken geri ödeme toplamınız 185 Bin olmaktadır.

  • İnşaat Tamamlama Kredisi

Ekspertiz raporu ile inşaatın %70’i tamamlanmış ise bu krediden faydalanmanız mümkün. Ekspertiz raporunda belirtilen inşaat bitme seviyesine göre 120 aya kadar vadelerle kredi kullanabilirsiniz. İnşaat tamamlama kredisi de %1,15 faiz oranları ile sunulmuş olup transfer kredisi ile aynı hesaplamalara denk gelmektedir.

  • İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi

Bu konut kredisi paketinden yararlandığınızda ilk yıl sadece faiz ödersiniz ve anaparadan düşülmez. Bu kredinin faiz oranları değişkenlik gösterdiği için başvuru aşamasında fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Ortak Konut Kredisi

Düşük faizli konut kredisi paketlerinden biri olan ortak konut kredisinde, düzenli geliri olan 2 veya en fazla 5 kişi bir araya gelerek bu krediden faydalanabilir. Bu kredi bir araya gelen ortaklardan birine kullandırılabileceği gibi tümünede kullandırılabilir. %0,95 faiz oranları ile konut kredisi üzerinden hesaplanır.

Kredi masraf detayları :

z1z2

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*