Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var

Kullanılan kredi kartı ve kredilere ilişkin ödeme alışkanlıkları sizin bir nevi bankalarda ki kredi sicilinizi oluşturmaktadır. Bu ürünlere ait ödemelerin gecikmesi veya hiç ödenmemesi sonucu kredi siciliniz bozuk görülürken ödemelerini düzenli yapan ve gününde ödeyen kişilerin ise kredi kayıt sicili oldukça temiz olup, bankalar ile alakalı ürün taleplerinde sıkıntı yaşamaz konumundadırlar. Kredi veya kredi kartı borçlarını ödeyemeyip yasal takip işlemlerinde bulunulan kişilerin ise kredi sicil geçmişi oldukça kötü görünür ve bankalardan kredi taleplerine olumsuz yanıt verilir. Bu durumda bile bazı şartlar doğrultusunda Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var .

Kredi Sicili Bozuk Olma Nedenleri Nelerdir?

Temel ihtiyaçların giderilmesi yada bir tatil için çekilen kredi, sonrasında ödeme zorlukları yaşatabilir. Hesap yapılmadan çekilen kredilerin taksitlerinin aksatılması veya ödenmemesi, yasal takip işlemlerinden geçilmesi de kredi sicilini olumsuz yönde etkiler. Özellikle ismi kara listeye yazılan kişilerin sonra ki dönemlerde her ne kadar kara listeden adı silinse de maalesef kredi talepleri olumsuz yanıt alır. Şu unutulmamalıdır ki, kara liste kayıtları iki kurum tarafından takip edilir. Merkez bankasında 5 yıl sonrası kara listede adınız silinse dahi KBB ( Kredi Kayıt Bürosu ) adınızı silmeyebilir. Bu durumda dilekçe ile itiraz dönemleri yaşansa da kredi talep işlemleri oldukça uzun süren bir hukuk mücadelesi halini alır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Üst satırlarda da bahsedildiği üzere bir kredi talebi esnasında bankalar genellikle KBB tarafından oluşturulmuş verilere bakarlar. Bankaların 5 yıl sonra ki dönemlerde kredi çeken kişinin kara listede adının yer almasının ve silinmesinin ardından, yine çekimser davrandıkları gözlenmektedir. Bu nedenle, yasal süreç takibi altında bulunmuş ve kara listede yer almışsanız kolay kredi veren bankaları tercih etmeniz de fayda var. Bu bankalardan bir tanesi de Bank Pozitif.

Bank Pozitif Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var Listesinde

Kredi notu düşük olana kredi veren banka konumunda adı çokça geçen bankalardan biri olan Bank Pozitif, kredi sicili bozuk olan kişilere de yardımcı olmaktadır. Bank Pozitif ihtiyaç kredisi talebinde bulunan ve bahse konu olan kişilerin, ödeme alışkanlıklarının bozuk olması dışında herhangi bir yasal takip süreci içerisinde olmamaları gerekmekte ve kredi notunu her ay yükselttiği gözlenmelidir. Bank Pozitif bu adımları gördüğü kişilere düşük limit çerçevesinde olsa da kredi sunma imkanı vermekte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*