Kredi Puanım Kaç?

Kredi kullanmadan önce kişilerin mutlaka  kredi puanlarını öğrenmeleri gerekmektedir. Kredi kullanmadan önce kredi notu sorgulama işlemi yapmak sizin için oldukça avantajlı olacaktır. Konut kredisi gibi yüksek miktarlı kredilere başvuru yapmadan önce de mutlaka kredi puanınızı öğrenmeli ve eğer düşükse nasıl yükseltebileceğinizi sitemizden öğrenip sonrasında başvuru yapmanız kredinizin olumlu sonuçlanması açısından daha faydalı olacaktır. Peki Kredi Puanım Kaç? nasıl öğrenilir?

Kredi Puanımı Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunuzu çeşitli yöntemler ile öğrenmeniz mümkün. Bunlardan birisi KBB tarafından uygulanmaya konulmuş findeks internet sitesi üzerinden üye olarak kredi notu öğrenme servisinden faydalanmak. Diğer bir kredi notu öğrenme yöntemi ise SMS ile kredi notu sorgulama hizmetidir. Bunun için GSM operatörleri tarafından sunulmuş numaralara mesaj atarak kredi notunuzu anında öğrenebilirsiniz. İnternet sitesinden değil de sms yöntemi ile kredi notunuzu öğrenmek isterseniz kimlik numaranız ve doğum yılınız ile birlikte 1122’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bir başka kredi notu öğrenme yöntemi ise, bankaların internet şubesi aracılığı ile sorgulama yamaktır. Tüm bu yöntemler ücretli olup, kredi notunuzu ücretiz öğrenebileceğiniz bir alan bulunmamaktadır.

Findeks ile Kredi Puanı Sorgulaması

KBB tarafından kurulan findeks resmi internet sitesi üzerinden ücretiz olarak üye olarak kredi notunuzu kolayca öğrenebilirsiniz. Bazı dönemsel kampanyalar ile kredi notunu ilk kez öğrenmek isteyen müşterilerine özel ücret almayan findeks ayrıca bkm ekspres gibi ödeme yöntemlerinde de ciddi indirimler uygulayabilmektedir. Güncel kampanyalar için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Harici hiçbir kanalda u an için ücretaiz kredi notu öğrenme servisi bulunmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*