Kredi Notunu Yükseltmenin Kolay Yolu

Kredi için bankalara başvurduğunuzda, bankalar sizin kredi notunuzun yüksek olup olmadığına bakarlar. Bu kriter özellikle 2012 yılından itibaren büyük önem taşımaktadır. En çok sorulan soru ise Kredi Notunu Yükseltmenin Kolay Yolu var mıdır? Kredi notunu yükseltmek isteyen tüketiciler bu anlamda fazla vakit harcamadan notlarını düzeltme yolunu seçmektedir. Özellikle kredi faizlerinin de düşmesi ile birlikte kredi notu düşük olan kişiler bu fırsatı kaçırmamak adına hemen not düzeltme arayışına girdiler. İşte size birkaç ufak tüyo.

Kredi Notunu Yükseltmenin Kolay Yolu

  • Öncelikle eğer kredi notunuz düşükse tekrar bir kredi başvurusu yapmayınız. Bu çok önemli, çümkü her başvuru kredi notunuzu düşürecek ve daha riskli potaya sokacaktır. Kredi notu ortalaması 1200 ve altında olan bir kişi için yeni kredi başvurusu yapmak fayda sağlamayacağı gibi notunuzu daha kötü pozisyona getirecektir. Aynı şekilde kredi kartı talebi de kredi notunu düşürür. Tavsiyemiz öncelikle bir risk raporu çıkartmanız ve limitinizi öğrenmeniz. Kredi Notunu Yükseltmenin Kolay Yolu öncelikle bankalarda ki limitinizi öğrenmek ve ona göre hareket etmektir. KBB risk raporu nasıl öğrenilir ? Bunun için bankaların internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Veya KBB resmi web sayfasından da belli bir ücret dahilinde risk raporunuzu çıkartabilirsiniz.
  • Kredi notunu en hızlı şekilde yükseltmenin yolu ise, mevcut durumda ki kredi kartı borçlarını anında kapatmaktır. Eğer elinizde nakit para varsa tüm kart borçlarınızı kapatın. Sonrasında 1 ay gibi bir müddet sonrasında güncellenen kredi notunuz ciddi anlamda artış gösterecektir.
  • Kredi Notunu Yükseltmenin Kolay Yolu borçları kapatmanın yanı sıra eğer elinizde nakit yoksa ve bu hamleyi yapamıyorsanız, borçları düzenli şekilde ödemekten geçer. Kredi kartı kesim tarihlerinde anında borcunuzun asgari ödemesinden ziyade tümünü ödemek kredi notunu olumlu yönde etkileyecektir.
  • Son olarak, tüm fatura ödemelerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapmak da bankaların sizi daha iyi takip etmesine olanak tanıyacağı için kredi notunuzu yükseltecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*