Çok Borcum Var Sorunsalı

Eski Türkiye’nin yaşam koşullarının artık çok değiştiği bir dönemdeyiz. Örneğin; eskiden lüks sayılan araba sahibi olmak şimdi zorunlu bir ihtiyaç gibi karşılanmakta neredeyse her evde 2 araba bulunmaktadır. Günümüz lüks tüketim koşullarına ayak uydurmaya çalışan dar gelirli aileler ise bir müddet sonra kredi kartları ve krediler arasında boğulmakta, ciddi anlamda bir maddi sıkıntıya düşmektedir. Çok Borcum Var Sorunsalı en çok karşılaşılan ve cevabı aranan bir soru haline dönüştü.

Maddi anlamda çok sıkıntılı günler yaşayan bir çok kişi acil nakit para bulma yolunu seçmekte ve bankalara kredi veya kredi kartı harcamaları ile daha çok borçlanmaktadır. Şu bir gerçek ki borç başka bir borç ile kapatılabilir fakat dikkat edilmez ise daha büyük bir borç karşımıza çıkar. Çok borcum var ne yapmalıyım? Diye bu yazımıza gelenlere bir anlamda çözüm yolu üretmeye çalışacağız. Öncelikle aşağıda ki yolları deneyerek bir çıkış yolu bulabilirsiniz fakat sizin sorununuza çare olmayacak bir yöntem söz konusu ise, yazımızın altına lütfen yorum bırakınız. Finans uzmanı arkadaşlar yardım edeceği gibi okurlarımızdan da öneriler gelebilir.

Borç Kapatmak İçin Kredi Çekmek

Öncelikle bu adımı mutlaka uygulayınız. Borç transfer kredileri ile, tüm borçlarınızı tek bir bankada toplaya bileceğiniz gibi uzun vade seçeneklerine de yayabilirsiniz. Böylelikle sizi çok sıkıntıya düşürmeyecek taksitlerle borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu yöntem en çok rağbet gören yöntemlerdendir. Fakat bunun için kara listede adınızın olmaması yada yasal takip sürecinde olmamanız gerekir. Eğer çalışıyor iseniz, gelirinizi göstererek borçlu olduğunuz bankaya ricada bulunabilir ve yapılandırma da talep edebilirsiniz. Fakat bu daha çok faiz oranlarını karşınıza çıkaracağı için durumunuz kredi çekmeye elverişli ise en önce borç transfer kredisi kullanmanız yararınıza olacaktır. Borç transfer kredisinde size herhangi bir nakit para ödenmez, borcunuz başka bir bankaya transfer edilir ve vadelere bölünür. Böylelikle siz de daha kolay şekilde borcunuzu kapatma imkanına kavuşur ve dağınık yerlerde olan borçlarınızın takibini de daha kolay yaparsınız.

İhtiyaç Kredisi Çekmek

Kredi notunuz kredi çekmek için yeterli puana sahip ise bireysel ihtiyaç kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Çok borcum var sorunsalı için ne yapmalıyım? Sorusuna bir diğer cevap da ihtiyaç kredisidir. Yukarıda bahsettiğimiz borç transfer kredisi ile aynı paralelde olan ihtiyaç kredileri, bankaların düzenlemiş olduğu faiz kampanyaları ile dönemsel olarak oldukça düşmekte ve cazip hale gelmektedir. Kredi kullanarak borçlarınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*