Kredi Notumu Düşürmek İstiyorum Nasıl Yapabilirim!

Kredi Notumu Düşürmek İstiyorum Nasıl Yapabilirim soru basit ve ama herkes kredi notu yükseltmek isterken kredi notunu kim neden ister, Bize gelen taleplerde bazı kişiler memur, veya düzenli işi olup kredi notu yüksek olduğu için tanıdığını kişiler tarafından kefil yapılarak kredi çekmek istiyorlar. Kişi kefil olmak istemiyor ancak geleni de kırmak istemiyor.

Çok güveniyor ama yine de kefil olmak istemiyor. Bu nedenle kredi notu düşük olursa bankalar kefil olarak kabul etmeyeceği için kredi notunuzu düşürüp ama istediği zamanda yükseltmek istiyor. Yani sanki kendi eliyle yapıyormuş gibi…

Öncelikle bende sizin gibi düşünen biriyim. Bazen arkadaşlarım aileden veya kendimden çok güvendiğim kişiler kefil olmam için geliyor. Kredi notum yüksek ve her banka beni kefil olarak kabul eder. Bankaya gidip beni kefil olarak kabul etmeyin diyemiyorum ama kredi notum düşük olduğu zaman benim gitmeme gerek kalmadığı gibi kefil olarak ta kabul edilmeyeceğim.

kredi notumu düşürüyorum ama istediğim zamanda yükseltiyorum. Bunu nasıl mı yapıyorum, Bankalarda ki esnek hesaplarla, esnek hesaptan belli bir miktar para çekiyorum bu miktar 10 tl olacağı gibi 100 tl de olabilir. Bilindiği üzere esnek hesap ödemeleri genelde ayın birinde faizini ödemeniz gerekiyor. Bende ayın biri geliyor ve borcumu ödemiyorum, borç gecikmeye girdiği gibi kredi notum hemen riskli tarafa geliyor, Bu şekilde bankalar bana riskli olarak bakmakta, hatta geçen kredi çekmek için gittim, fakat esnek hesapta ki 6 tl bir ödemeyi yapmadığım için kredi notum düşmüş bende 6 tl’den haberim yoktu, Az kaldı kredi vermeyeceklerdi.

Bu şekilde borcumu aksatıyorum ve kredi notum düşüyor, ancak siz bunu aylar boyunca ödememezlik yaparsanız banka hesaplarınıza bloke koyabilir 🙂  Bu yüzden aylık geciktirin, sonra banka sizi aramaya, mesaj atmaya başlayacak kredi siciliniz bozulacak gibi mesajlar atmaya başladığında borcunuzu ödeyin, yine kredi notunuz düşük kalmasını istiyorsanız aynı şekilde yine para çekin ve faizi ödemeyin… bu kadar basit, kredi çekmek istediğinizde veya kredi kartı başvurusu yapmaya karar verdiğinizde borcunuzu ödeyin bve 1-2 hafta bekleyin göreceksiniz ki kredi notunuz yine yükselmiş olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*