Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alabilirim

Kredi Kartı Aidatını Nasıl Geri Alabilirim – Kredi kartınız var, ve aktif olarak kredi kartını kullanmanıza rağmen bankalar sizden her yıl kredi kartı aidatı adı altında para kesintisi yapmaktadır. Kredi Kartı aidatını geri almak için izlemeniz gereken yolları anlatacağız. Bu yöntemi hiç bir yerde bulamayacağınız gibi bizim tarafımızdan yakınlarımız tarafından uygulanmış ve işe yaramış bir yöntemdir.

Bilindiği gibi kredi kartını aktif olarak kullanıyorsanız özellikle puan kazandıran, taksit yapan kredi kartınız varsa bankalar bu kredi kartı için yasal olarak kart aidatı almaktadır. Eğer aidatsız bir kredi kartı talep ederseniz banka size ne alışverişlerinizde taksit imkanı sağlayan  neden puan kazandıran kredi kartı gönderecektir. Bu da işinize gelmeyecektir. Siz hem taksit kazandıran hemde puan kazandıran bir kredi kartı istiyor ama aidatta vermek istemiyorsunuz.

Kredi kartınızı hem taksit imkanı sağlıyor hemde puan kazandırıyor.  ve bankalar tarafından kesilen kart aidatını ödemek istemiyorsunuz. Başvurusu esnasında bunu iletmeniz halinde banka size başka bir kart önerecektir. Öncelikle kartınızı aktif bir şekilde kullanın, ve banka ile kart aidatı kesmeyin gibi taleplerde bulunmayın veya bulunun bir anlam ifade etmeyecektir. Hep red yiyeceksiniz. Kart aidatınızı takip edin, kart aidatının kesildiği dönem ve ekstrenizi yansıtıldıktan sonra bankanın müşteri hizmetlerini arayın, Ben sürekli sizin müşterinizim sizin kartınızı kullanıyorum ama siz benden kart aidatı kesiyorsunuz. Kart aidatını iade edin… şeklinde ifadelerle kibar bir şekilde aidatınızı geri isteyin.

Müşteri temsilcisi doğal olarak bunu kabul etmeyecek, bunun mümkün olmayacağını ifade edecektir. Bir kaç defa rica edin, işe yaramazsa “o Zaman Kredi Kartımı iptal edin!” korkmayın iptal ettirmeyeceğiz müşteri temsilcisine daha doğrusu bankaya yem atıyoruz. Tabi müşteri temsilcisi de doğal bir şekilde hemen işleminizi yapacağını ifade edecektir. sizin blöfünüze blöf ile karşılık verin. Siz kartın iptali için kararlı olduğunuzu ve başka bir bankadan kart alacağınızı açıkça belirtin.

Bundan sonramı ne olacak, Müşteri temsilcisi iptal işlemlerini yapacak, iptal nedeni ise aidat olduğunu yazacak… Ama bir dakika, ” Size iyi haberim var, banka kredi kartı aidatınızı geri ödeyecek, veya bir kısmını iade edecek” ifadelerini kullanacak aidatında gelecek faturada ekstrenizde yansıtılarak düşüleceğini ifade edecek.Bankalardan bu şekilde kredi kartı aidatını alabilirsiniz.

Bu yöntem bir çok bankada denenmiş ve hep aynı şekilde sonuçlanmıştır. Bazı bankalardan tam iade alırken bazılarında yarım, bazılarında da %75’ine kadar iade alınabilmektedir.

Yöntemi uygulamanız sizin kalmış ve sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Aman ha! kredi notunuz düşük, ödemlerinizi geciktiriyorsanız banka kartınızı iptal etmede memnun olacaktır. Bu durumu dikkate alın. Söylediğim yöntem borcunu zamanında ödeyen ve kredi notu yüksek olan kişiler için geçerlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*