Banka Kredi Notu

Kredi Notu Yükseltme Kaç Ay Sürer ?

Kredi çekerken ve kredi kartı taleplerinde önemli rol oynan kredi notu, kişisel harcama ve ödeme verilerine göre belirli dönemlerde sürekli değişkenlik göstermektedir. Kredi notunun düşüse geçmesi can sıkıcı durum olsa da bazı kredi notu yükseltme önerilerinin uygulanması ile düzeltilebilir ve olumsuz tablo olumlu yönde değişebilir. Bu öneriler uygulandığında Kredi Notu Yükseltme Kaç Ay Sürer?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu yükseltme işlemlerinde bireylerin uyması gereken bazı kurallar vardır. Nedir bu kurallar? Öncelikle, kişinin borçlarının hepsini kapatması yönünde bir karar alması ve ödemelerini düzenli şekilde yapması gerekir. Önemli olan husus, çekilen kredi taksitlerini ve kredi kartı borçlarını gününde ödemektir. Bu sayede kredi notu hızla yükseliş gösterecektir.

Bazı dönemlerde ihtiyaç duyulan ve açıldıktan sonra kullanılmayan banka hesapları da kredi notunu olumsuz etkiler. Bu nedenle kullanmadığınız banka hesaplarından bir an önce kurtulmanız notunuza olumlu katkı sağlayacaktır.

Her ne kadar söylemesinin kolay ama uygulanmasının zor olduğu borç kapatma meselesi ise, asıl can alıcı noktadır. Birikmiş bir paranız var ise veya imkanınız var ise tüm borçlarınızı kapatmanız kısa süre içerisinde inanılmaz derece kredi notunu yükseltecektir. Size tavsiyemiz kredi notunuzun  çok daha fazla düşmemesi açısından eğer dağınık şekilde duran ve gün geçtikçe ödemekte güçlük çektiğiniz borçlar var ise, kredi çekerek kapatmanız ve kredi ödemelerinizi gününde yapmanız. Kredi çekme imkanınız yok ise borç transfer kredisi ürünlerinden faydalanarak tek bir çatı altında toplayacağınız ve vadelere yayacağınız borçlarınızı kolayca ödeyebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Kaç Ay Sürmektedir?

KBB tarafından izlenen veriler kredi notunuzu 30 günde bir yenileme yönünde güncellenir. Yani, belirli aralıklarla kredi notunuzun güncellenmesi aydan aya olmaktadır ve bu durumda izlenecek olumlu politikalar ile kredi notunuzun düzelmesi 1-3 ay içerisinde gerçekleşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ