Kredi Notu ile Ev Almak

Ev almak günümüzün en temel ihtiyaçları arasında yerini almaktadır. Ancak ev alırken her zaman için gerekli finansmanı da elde edemeyebilirsiniz. Gerekli finansmanı elde edememeniz durumunda kredi çekerek ev sahibi olma yoluna başvurabilirsiniz. Kredi çekerek ev almak için elbette ki bankaların kredi başvurunuzu onaylayacak kadar iyi bir finans geçmişine sahip olmanız gerekmektedir. Finans geçmişinizin ne kadar iyi olduğu ise kredi notunuza göre ölçülmektedir. 0 ile 1900 arasında değişkenlik gösteren kredi notunuz kredi almanıza önemli bir etkeni oluşturmaktadır.

Kredi notu ile ev almak için kredi notunuzun kesinlikle çok iyi seviyede olması gerekmektedir. Kredi notunuz çok riskli, riskli, az riskli ve risksiz olarak ayrılmaktadır. Kredi notunuzun risk seviyesine göre kredi alma ihtimaliniz değişkenlik göstermektedir.

Mortage kredisi almak belki de en zor krediler arasında yerini almaktadır. Çünkü meblağ olarak en yüksek krediler mortage kredisinde yer almaktadır. Taşıt kredisi yüksek meblağlıdır. İhtiyaç kredisi de aynı şekildedir. Ancak bunun yanı sıra mortage kredisi ciddi ölçüde kredi tutarına sahiptir. Bunun için de mortage kredisi verirken bankalar hayli dikkat etmekte ve kredi notunu çok daha fazla önemsemektedir. Mortage kredisi alırken kredi notunuzun risksiz seviyede olması çok önemlidir.

Kredi notu ile ev almak için elbette ki yüksek bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. 1500 üzerinde bir kredi notuna sahipseniz kredi alma ihtimaliniz de hayli kolay olacaktır. Kredi notunuzun yanı sıra ev alırken evinizin banka tarafından ipotek ettirilmesi gerekmektedir. Banka tarafından evin ipotek ettirilmesinin yanı sıra kredi alabilmeniz için evin ekspertiz değeri her ne kadarsa en az %25’ini kendiniz karşılamanız gerekmektedir. Banka kredi verirken evin tamamını karşılayacak nitelikte kredi ücretini tahsis etmemektedir. Evin ekspertiz değeri her ne kadarsa banka maksimum %75’ini karşılamakta ve kalan %25’lik ücreti müşterinin tahsis etmesini talep etmektedir.

Ev almak için kredi notunuz iyiyse başvurabileceğiniz birçok banka bulunmaktadır. Çünkü bankaların hepsi konut kredisi imkânını sunmakta ve sundukları konut kredilerinden faydalanmak için yeterli kredi notunuza sahip olmanızı şart koşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*