Car Keys and Several Sports Cars on White Background.

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde araç sahibi olmak neredeyse şarttır. Çünkü günümüz yaşam koşullarında arabası olmayan insan sayısı çok az olduğu gibi günlük yaşamın kolaylaşması açısından da araç büyük önem taşımaktadır. Ancak araç fiyatları öyle ucuz da değildir. Araç fiyatları çok yüksek olup, her zaman için müşteri bu fiyatı toparlayamamaktadır. Böyle durumlarda da krediler en güzel çare olmaktadır.

Bankalar kredi alarak gerekli olan finansmanı elde edebilir ve araç alma imkânını yakalayabilirsiniz. Araç almak için bir finansal desteğe ihtiyacınız varsa, kredinizi de araç kredisi adı altında başvurmalısınız. İhtiyaç kredisi alma şansınıza, araç kredisi alma şansınız çok daha yüksektir. Çünkü araç kredisinde alınacak olan araç banka tarafından ipotek edilmekte ve bu sayede banka kendini güvence altına almaktadır. Banka kendini güvence altına aldığından dolayı da kredi verme ihtimali her zaman için daha yüksek olmaktadır.

Bankalar yalnızca sıfır araçlar için değil, hem ikinci el hem de sıfır araçlar için kredi imkânı tanımaktadır. Tabi ki sıfır araçlar için verilen kredinin şartlarıyla, ikinci el araçlar için verilen kredinin şartları bir olmamaktadır.

Sıfır Araç Kredisi Nasıl Alınır ?

Bankalardan kredi alarak sıfır araç almanız mümkündür. Krediyle sıfır araç almak için öncelikle almak istediğiniz aracı belirlemelisiniz. Almak istediğiniz araç için bankanız kredi imkânı sunuyor mu? Çünkü her banka aynı marka araçlar için kredi imkânı tanımamaktadır. Her bankanın kredi imkânı sunduğu çeşitli markalar bulunmaktadır. Bu anlamda bankanın izin verdiği markalardan araç alabilirsiniz.

Araç aldıktan sonra araç ipoteği yaptırmak durumundasınız. Banka araç ipoteğini şart koşmaktadır. Bankaya araç kredisi başvurusu yaparken gelir belgeniz, kimlik bilgileriniz de gerekli olan belgeler arasında bulunmaktadır.

İkinci El Araç Kredisi Nasıl Alınır ?

Bankalardan yalnızca sıfır araçlar için kredi alınabilir diye bir kaide yoktur. Bankalardan ikinci el araçlar için de kredi alınması mümkündür. Ancak ikinci el araç seçiminde aracın kaza yapmamış olması, aracın üzerinde ipotek ya da borç olmaması gibi önemli etkenlerde söz konusudur. İkinci el araç alınırken tıpkı sıfır araçlarda olduğu gibi başvurunuzu kimlik bilgileriniz ve gelir belgeniz dâhilinde yapmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*