Bloke teminatıyla kredi kartı

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatıyla Kredi Kartı

Ülkemizde bütün bankalar ve finansal kuruluşların hepsi müşterilerine hizmetlerini sürdürüyorlar. Her ihtiyacı olan kişinin ilk yardımcılarıdır. Nasıl bir konuda ihtiyaç sahibiyseniz bunu bütün işlem yapmak istediğiniz finansal kuruluşlara bildirerek sizin için özel bir kredi ya da kredi kartı imkânı sunarlar. İlk olarak kredi notlarından bahsedelim. Kredi notları artık hayatımızın sonuna kadar finansal kuruluşların bizim ödemelerimiz ve bütün işlemlerimizi görmesine olanak sağlayacak. Bu notlar artık hayatımızda istesek de istemesek de varlar. Bu notlarla birlikte bankalar artık müşteri seçerler. Kredi notları genel olarak 0 ile 1900 arasındadır. Kredi notlarınızı bankalardan ya da Findeks’den öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuz 1900’e ne kadar yakınsa o kadar iyi durumda demektir. Bu notlar için en zirve 1900’dür. Günümüzde çok kişinin kredi notları düşük seviyelerdedir. Kredi notlarım nasıl düştü sorusuna verilecek cevap ise; genel olarak bankalarla aranızdaki finansman işlemlerinizdeki geri ödemelerde yaşadığınız sorunlar kredi notlarınıza etki gösterir. Herhangi bir bankaya borcunuz olduğu zaman ve ödemelerinizde gecikiyor ya da hiç ödeme yapamıyorsanız kredi notlarınız düşecektir. Gittikçe faiz işleyen borç özellikle kredi notlarınızı düşürecektir. Kredi notlarınızı yüksek seviyelerde tutmak istiyorsanız bankalarla aranızdaki ilişkileri güçlü tutmanız ve gereken ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekiyor. Düzenli ödemeler yapan bütün vatandaşlar kredi notlarının yükseklerde bulunduğunu bilmelidir. Zaten bu kişilere bankalar kredi verebilmek için her türlü imkânı sağlarlar.

Kredi Notları Çok Önemli

Kredi notları çok önemli

Günümüzde çok önemli olan kredi notu uygulamasının birçoğumuz farkında değiliz. Kredi notları bütün bankacılık işlemlerimizde en önemli noktalardan biridir. Kredi başvurusu yapan herkesin ilk olarak kredi notları kredi alabilecek seviyede olması gerekmektedir. Bankalar ilk olarak başvuru yapan kişilerin kredi notlarına bakarlar. Bu notlar sonrasında krediyi onaylar veya ret cevabı verirler. Kredi notları bankaların güvenmesi gerektiği müşterileri ayırabilmesini sağlamaktadır. Bankalar bu notlar sayesinde bütün bankalarla olan finansman işlemlerinizdeki ödeme, ödeme sürelerini vs. her işleminizi görebilirler. Bankalar ilk olarak kendilerini garantiye almak isterler. Bu durumda da kredi notunuz 0 ile 699 arasında ise çok riskli grupta yer alırsınız ve hiçbir banka size kefilsiz şartsız ya da ipotek talep etmeden kredi imkânı vermez. Eğer ki notunuz 700 ile 1200 arasında ise az riskli gruptasınız demektir. Genel olarak bir bankaya borcunuz yoksa kredi imkanlarından çok üst limitlerde olmasa da yararlanabilirsiniz. 1200 ve yukarısında olan kişiler zaten bütün kredi imkanlarından faydalanabilmektedir. Bu durumda olabilmek için kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekmektedir.

Finansbank Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Millet olarak her zaman lükse önem veririz. Bir fırsat olduğunda direk kredi kartından alışveriş yaparız ve ay sonu bu borçları ödeyemeyince kredi notlarımızı kendi ellerimizle aşağılara çekeriz. Kredi notları düşük olanlara bloke teminatlı kredi verilebilmektedir. Blokeli şekilde yatırdığınız paradan sonra 6 aylık ödemesini gerçekleştirdiğiniz kredi kartından blokeli paranız normal hale döner ve kullanıma geçirebilirsiniz. Tek şartı en başta blokeli şekilde 900 TL para yatırmanızdır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*