Kredi notu düşük olanlar kredi kartı alabilir mi?

Kredi notu düşük olanlar kredi kartı alabilir mi-Bankacılık sektöründe hizmet veren finansal kuruluşların tamamı hizmetlerini bireysel veya reel sektörlerde yer alan müşterileri hazırlamaktadır. Özellikle bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak kredi veya kredi kartı gibi finansal destek ürünlerinin başvuru ve kullanımı ile ilgili olarak son derece kolaylık sağlayıcı çözümler sunmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak verilen bu hizmetlerde müşterinin başvuru hizmetinden sonra gerekli araştırmalarının sadece kredi notu üzerinden yapılarak sonuçlandırılmasında işlemlerin daha hızlı yapılması ile alakalıdır. Kredi notu olarak bilinen yeni bankacılık terimine henüz banka müşterileri alışkın olmadığı için bu notun önemi ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmektir. Bu sebeple fütursuzca yapılan harcamalar ve işlemlerden sonra müşterilerin kredi notu düşmektedir.

Kredi notu düşük olanlar kredi kartı alabilir mi

Kredi notu düşük olanlara bankalar temkinli yaklaştığından dolayı kredi kartı için yapılan başvurunun bile olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde mağdur olan banka müşterisi ihtiyacının gereği olan kredi kartı ürününü kullanamamaktadır. Herşeye bir çözüm bulan bankalar mağdur olan vatandaşlar arasında kredi notu düşük olanlar  kredi kartı alabilir mi sorusu içinde bir çözüm bularak bloke teminatlı kredi kartı kullandırmaktalar. Ülkemizde henüz yeni başlayan bu uygulama ile birlikte banka müşterisi kredi kartını kullanmak istediği bankaya kart limiti kadar parayı yatırdıktan sonra bloke için almış olduğu limit kadar müşteriye kredi kartı çıkarmaktadır. Böylece hem banka yeniden müşterisi ile barışmakta hem de müşteriler çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için yeniden kredi kartı sahibi olabilmektedir. Sizlerde kredi notu düşük olanlar kredi kartı alabilir mi diyen müşterilerden iseniz hemen bankalar arasında küçük bir araştırma yaparak dilediğiniz limitte bir kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Blokeli kredi kartı evet bir çözüm ancak geçici bir çözüm olduğundan dolayı hayatın her anlamında ihtiyaç haline gelen kredi kartını almak için kredi notunu yükseltmek ve ödemeleri zamanında yapabilmek en akılcı ve uzun vadeli çözüm yolu olacaktır. Özellikle daha önce kredi kartı olan müşteriler kredi kartlarının son ödeme günü ödeme yaparak ve borcun tamamını ödeyerek kredi notlarını hızlı bir şekilde yükseltebilirler.

1 Comment Posted

 1. Merhaba,
  Bankalar kredi elde etmek için aşağı döner,
  Benim şirket size yardımcı olmak için burada olduğu gibi bir kaygım yok.
  Bugün bir kredi için geçerlidir.
  % 2 faiz oranı,
  şirket

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*