En Kolay Kredi Veren Banka

En Kolay Kredi Veren Banka –Nakit ihtiyacı olduğunda eskiden eşe dosta sorulurdu. Değişen şartlar gereği artık akla ilk gelen bankalar oluyor. Bu durumda da nasıl borç isterim sorusunun yerini yüzde kaç faiz ile kredi alabilirim, En Kolay Kredi Veren Banka hangisi aldı.

Bu sorunun yanıtından krediyi alana kadar emin olamazsınız. Bankanın kredi seçeneğinde sunduğu faiz oranı ve aldığı ücretler bankanın kredi için maliyetini, kredi riskini ve kararlılığını taşıyor. Yani kredi alırken ödenen paranın maliyetine bankanın kredi verdiğinde geri alamayacağı ödemlerin maliyeti ekleniyor ve ödediğiniz faiz ile aradaki fark, bankanın operasyon gideri öncesi karı oluyor. Bunun daha basit açıklaması şu şekilde: Eğer kredi faiz oranları düşük ise banka daha az karlıdır. Bu durumda müşteri sayısı fazla olan banka daha az kar etmeyi göze alabilir, çünkü çok sayıda kişiden kar edeceğinden toplam karı yüksek olur. Âmâ müşteri sayısı az, nispeten küçük banklar faiz oranını artırıp bir de kredi vermeye istekli olmazlar. Yani aynı faizde banka ne kadar büyükse kredinizi onaylama olasılığı da o kadar artar.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Ancak bu koşullarda mevzuatlarda yapılan değişikliklerden sonra farklılıklar oluştu. Örneğin artık bankalar ilk olarak kişinin kredi notuna ve borçluluk oranına bakıyor. Eğer kredi notunuz düşükse ve sınırın çok altında ise size kredi çıkmaz. Kredi Notunuz sınırda ise sizin geçmiş kredi alışkanlıklarınız devreye girer. Bu durumda bir banka kredinizi onaylarken diğer banka bu riski almayabilir. Buda aslında bankaların o ay ki kredi batıklarıyla ilişkilidir. Yani bankanın ödenmemiş kredilerinin toplamı o ay düşükse sizin krediniz onaylanabilir, ödenmemiş krediler yüksekse size onay çıkamayabilir. Kredi notunuz düşükse kredi notu yükseltme teknikleri ile kolayca kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Son yıllarda kredinin özelliklerinin yanı sıra En Kolay Kredi Veren Banka ise tercih edilenler arasında ilk sırada yer alıyor. Yaşadığımız dünya üzerinde insanların en çok önem verdiği konuların başında zaman kavramının iyi anlaşılması ve bu kavramın değerinin çok iyi bilinmesi gibi durumlar dile getirildiği için bankalar kredi ürünlerini kullandırırken müşterilerine öncelikli yıllara göre daha hızlı bir dönüş sağlamak zorundadırlar. Yapılan çalışmalar doğrultusunda bankalar krediyi kullanmak için talepte bulunan kişiye SMS yolu ile birkaç dakika içerisinde geri dönüş yapmaktadırlar. Akbank, Garanti Bankası, Ziraat bankası gibi bir çok banka SMS yolu ile müşterilerine hızlı cevap veren bankalar arasındadır. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar yazımızda geri belgesi vermeden alabileceğiniz bankalar listelenmektedir.

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Yasal Takibe Takılanlara Kredi Verenler - Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*