Kredi Kartı Borç Sorgulama da Büyük Oyun

Kredi Kartı Borç sorgulaması yapmak isteyen kredi kartı kullanıcıları google’de Kredi Kartı Borç Sorgulama şeklinde arama yaparak ilk çıkan sitelere tıklayarak kredi kartı borç sorgulamak istiyorlar. Ziyaretçilerimizin gönderdiği mesaja baktığımızda böyle bir sorgulamadan bahsediyordu.

Kredi Kartı Bilgilerinin girildiği sitede sorgulama yapılmazken Kredi Kartı bilgilerinin bütün bilgileri veriliyor. Gizli bilgiler dahil, Bunun ne demek olduğunu biliyormusunuz? Hemen açıklayalım o siteler sizin kredi kartı bilgilerinizi alarak yurt içi veya yurt dışı her yerde sizin adınıza harcama yapabilir, veya kredi kartı bilgilerinizi başkalarına satabilir.

Gizli internet olarak bilinen ve her türlü yasa dışı işin yapıldığı nette böyle bilgileri bazen ücretle bazende ücretsiz dağıtan kişiler bulunmaktadır. Bu yüzden kredi kartı borç sorgulama işlemlerinizi kesinlikle tanımadığınız sitelerden yapmamanızı bağlı olduğunuz bankadan sorgulama yapmanızı tavsiye edelim.

Kredi Kartı Borç Sorgulama

 

Yukarıda gördüğünüz site kredi kartı borç sorgulama sitesi, bu site ve diğer bütün ilk sıralarda ki siteler bu şekilde sizden bilgiler istemektedir.

Bizde kredi Kartı borç Sorgulaması yapalım dedik.Salama isim,kredi kartı numarası girdik, sonra bir baktım ki CVV’nin altında şifre diye bir bölüm daha açıldı ve açıkça şifremizi istediler, onu’da yaptık kredi son kullanma tarihini de sallama girdik baktık…

Devam tuşuna tıkladık uyarı geldi 15 saniye içerisinde bağlı olduğunuz bankaya yönlen diyorsunuz mesajıydı. Bu mesajdan sonra bir baktım da sms güvenliği istediler, Numaramı nerden biliyorlar diye sorarken numarayı’da tıpkı bankalar gibi gizlemişler bankalar genelde son 2 hanesini gösterirler ama bu uyanıklar sadece ilk 2 rakamı yani 0 ve 5 rakamını gösterdiler…

Yukarıda ki resimde dikkatimizi çeken ayrıntıları belirttik, sitenin güvenlik sertifikası yok https olursa güvenlik sertifikası olduğu belirler, şifre ve CVV kodunu istiyorlar kesinlikle vermeyin…!

 

Peki Kredi Kartı Borç Sorgulamasını Nereden Yapabiliriz diye soruyorsanız, bunu cevabı çok basit bağlı olduğunuz bankanın İnternet şubesine ve mobil şubesine girerek sorgulayabilirsiniz, Bunların hiç biri yoksa telefonla müşteri hizmetlerinden sorgulayabilirsiniz, Oda imkansızsa bizzat şubeye giderek borç sorgulama yapabilirsiniz, Kredi Kartını bir yakınınızdan emanet aldınız harcamalar yaptınız borç sorgulayarak borç ödemesi yapmak istiyorsanız ve kredi kartı borç sorgulama nereden yapabilirim diye soruyorsanız, birincisi ödeme noktalarında sorgulayabilirsiniz, ikincisi bankamatikten borç sorgulaması yapabilirsiniz.

Siteleri inceledik siteler ABD’de barınıyor ve kimlik bilgileri gizlenmiş, veya sahte bilgiler girilmiş, iki site ziyaret ettik ikinci sitede aynı ilk site gibi bilgileri girmeye başladığınızda sizden şifre istiyor, bu sitede şansımıza canlı destek var, hemen yazdık müşteri hizmetlerine, Şifre alanını boş bırakabilirsiniz dedi, boş bıraktık yine sallama kart bilgileri ile sorgulama yaptık…

Kredi kartı borç sorgulama yapmak

Fakat borç karşımıza çıkmadı hazır bekleyen müşteri hizmetlerine tekrardan yazdık, sorgulama yaptı ama borç çıkmadı,

-Banka sistemlerinde problem var

Evet aldığımız net cevap bu. Hemen karşı atağa geçtik sitenizde neden güvenlik sertifikası yok vs güvenlik sorularını sormaya başladık ki, Uyanıklar cevap vermemeye başladı.

Ziyaretçilerimize net uyarımızdır kredi kartı bilgilerinizi değil siteden vermek görüştüğünüz bankanın müşteri temsilcisine bile vermeyin, Çünkü müşteri temsilciler ve banka çalışanların kredi kartı bilgilerinizi isteme gibi bir hakka sahip değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*