Kredi ve Kredi Kartı Alamıyorum Senetle Para Verenler Var mı?

Kredi ve Kredi Kartı Alamıyorum Senetle Para Verenler Var mı? – Finansal yaşamımızı oluşturan 2 temel esas var, bunlar kredi kartları ve krediler. Tüketici olarak bu iki ürün dışında bir para kaynağı göremiyoruz. Öyle ki artık paraya ihtiyaç duyduğumuz da en yakın dostumuz bile sırtını döner oldu, kapital düzen hayatımızın her alanında kendini hissettirir oldu.

İhtiyaçlar arttıkça paranın önemi her geçen gün aynı orantıda artar hale geldi. Eskiye nazaran artık hayatımızda sadece ev telefonu yok mesela, her aile bireyinin elinde üç bin liralık telefon yada eski model araba yerine sıfır araba tercihi, ev ve işyerinde gösterişli dekorasyonlar, site tarzı evler de oturup AVM’ler de en marka kıyafet giyme yarışları. Tüm bu ihtiyaçların karşılanması için ise nakit yerine kredi kartı tercih ediyor, gözümüze görünmeyen parayı dilediğimiz gibi harcıyoruz.

Tüm bunlar artık ihtiyaç oldu ve bu da kredi ve kredi kartı faktörünü bir kez daha önemli noktaya taşımış oldu. Kredi kartı kullanımı bakımından en fazla kredi kartı kullanan  Avrupa Ülkeleri arasında Fransa’dan sonra 60 milyona yakın kullanım oranı ile Türkiye geliyor.

Bankalar Kredi ve Kredi Kartı Başvurularında Nelere Dikkat Eder?

Bu başlık altında özet geçerek birkaç kriterden bahsedeceğiz zira sitemiz de bu konudan detaylı şekilde bahsetmiştik. Bankalar kredi verirken öncelikle kredi notu faktörünü değerlendirmeye alırlar. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi çekme olasılıkları oldukça fazladır. Siz de daha önce kredi notunuzu öğrenmediyseniz buraya tıklayarak kredi notu nasıl öğrenilir? Bakabilir ve kredi notunuzun kaç olduğunu sorgulayabilirsiniz ki eğer kredi çekmek istiyorsanız notunuzu da mutlaka öğrenmeniz gerekmekte. Diğer bir husus ise maaş bordrosu yani bir gelir belgesi mutlaka bankaya sunulmalıdır. Bankanın kredi notu kadar önem verdiği başka bir husustur sizin aylık kazancınız.

Kredi başvurularında bankaların baktığı diğer detay ise kredi sicilinizin temiz olması. Eğer kara listede adınız yer alıyor ise hiçbir banka size kredi verme yoluna gitmez. Siciliniz mutlaka temiz olmalı.

Kredi kartı almak kredi çekmeye göre biraz daha kolaydır. Kredi kartı talebinize bankadan onay gelmesi için gelir sahibi olmanız yeterlidir. Ayrıca yine sicil kaydınızın temiz olması burada da önemlidir. Ayrıca limit seçiminde ilk kredi kartı başvurularınız da düşük limit tercih etmeniz size hem kredi kartı alışkanlığınızı ölçmeniz için fayda sağlayacaktır hem de bankanın size onay vermesini hızlandıracaktır.

Kredi kartı onayı alamıyor iseniz, banka nezdinde sicil kaydınız temiz çıkmamış demektir. Örneğin daha önce kredi kartı kullanmış ve ödemesini 3 ay geciktirmiş iseniz büyük ihtimal bankaların kara listesine adınızı yazdırmışsınız demektir.

Banka Kredi ve Kredi Kartı Alamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Hiçbir banka kredi talebinize onay vermiyor ve sizinle çalışmak istemiyor ise, nedeni bühyük ihtimal kara listede yer alıyor olmanız olabilir. Kredi notu riskli grupta yer alan veya gelir sahibi olmayan kişilere zaten bankalar kredi vermezler fakat kredi kartı taleplerinize de olumsuz yanıt alıyor iseniz büyük ihtimal siciliniz parlak değildir. Olumsuz yanıt almanızın altında ki sorunu bulmanız gerçekten önemlidir.

Bankalardan kredi alamıyorum veya kredi kartı alamıyorum diyorsanız, kredi anlamında bir çok alternatif bulabilirsiniz. Ve kredi kartı ürünü için de bir alternatifiniz var.

Kredi Kartı Yerine Taksit Yapan Banka Kartı

Kredi kartı kullanmayı sevmeyen veya kredi kartı sahibi olamayanlar için bazı bankalarca taksit yapan banka kartı geliştirildi. Hesabında yeterli bakiye olan müşterilerine taksitle alışveriş imkanı sağlayan bankalar bu hizmeti nasıl sağlıyor? Banka hesabınızda diyelim ki 1000 Lira var ve siz bir ürün aldınız bu paraya ve taksit istediniz. Banka kartı ile yapacağınız bu işlem için banka, hesabınızda ki parayı bloke ediyor ve diyelim ki 10 taksit yaptırdınız 100 TL’sini ilk ay için kesiyor. Geri kalan 900 TL banka hesabınızda faize aktarılıyor. Taksitler bitince faiz getirisi anında hesabınıza aktarılıyor. Kredi kartı yerine geçecek bir alternatif olsa da tabi bu hizmetten faydalanmanız için nakitiniz olması şart.

Senetle Para Verenler Var mı?

Bir çok internet sitesinde “senetle para verilir” ibarelerine rastlayacağınız gibi bulunduğunuz şehrin belli yerlerinde de bu tip hizmet verenler ile karşılaşmanız mümkün. Hiçbir şekilde senet karşılığı yüksek faiz oranları ile para bulma yolunu seçmemelisiniz. Son çare olarak gördüğünüz bu alternatif para bulma kanalı daha çok başınızı ağrıtabilir. Her zaman bankalardan para bulma yolunu seçmelisiniz ve eğer kara liste harici örneğin kredi notunuz düşük ise yükseltme yöntemlerini incelemelisiniz. Senetle para verenlerden uzak durmanız size en değerli tavsiyemizdir. Kredi ve Kredi Kartı Alamıyorum Senetle Para Verenler Var mı? yazımızın sonunda şunu da eklemek isteriz ki, kara liste harici her sorun bir şekilde çözülür. Mutlaka araştırınız ve yasal olmayan yollardan uzak durunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*