Kredi Kartının Sadece Asgari Ödemesini Yapmak Kredi Notunu Etkiler Mi

Kredi Kartının Sadece Asgari Ödemesini Yapmak Kredi Notunu Etkiler Mi

Öncelik olarak sizlere bankalarla alakası olan her kişinin hayatında olan kredi notlarından bahsedelim. Kredi notları bütün bankalardaki işlemlerimizin bir karnesidir. Bu notlarla birlikte bütün bankalar sizin kredi kartı ödemelerinizi, kredi borçlarınızı ya da bankaya olan borçlarınızın ödenme tarihlerini, kısacası bankalarla aranızdaki bütün finansman işlemlerinizi gösterir. Bu notlar her banka işleminizde karşınıza çıkacaktır. Herhangi bir bankaya olan kredi borcunuz bütün bankalar tarafından bu sistem sayesinde gözükmektedir. Kredi notları genel olarak 0 ile 1900 arasında değişmektedir. Bu notlarınız 1900’e ne kadar yakın olursa o kadar iyi durumdasınız demektir. Kredi notları ne kadar isteseniz ya da istemeseniz de artık hayatımızda olan bir sistemdir. Bu sistemle birlikte herkes daha dikkatli harcamalar yapıp bu duruma göre hareket etmelidir.

Kredi Notları Çok Önemli! Harcamalarınıza Dikkat Edin

Kredi Notları Çok Önemli! Harcamalarınıza Dikkat Edin
Kredi Notları Çok Önemli! Harcamalarınıza Dikkat Edin

Günümüzde birçok kişi kredi kartı harcamalarından dolayı sıkıntı çekmektedir. Bunun sebebi insan olarak psikolojimiz o an kredi kartıyla gerekli, gereksiz şeyleri bize aldırıyor. Ancak sonrasında ki ödemeleri bizlere büyük sıkıntılar oluşturabilmektedir. Aylık olarak gelen yüksek borçların sonucunda sıkıntılı bir duruma girebiliriz. Bu durumda kredi kartı ödemelerini yapamadığınızda en azından kredi kartı borcunuzun asgari ödemesini yapmanız faydalı olacaktır. Kredi kartı borcunun asgari ödemesini yapmanız kartınızın iptal olmamasını sağlar. Asgari ödemeyi de gerçekleştirmediğinizde kredi kartınız kullanıma kapatılır. Tabi ki de sadece borcunuzun asgari ödemesini yapmanız sizin için çok kötü bir durumdur. Bu durumda ana borcunuz daima faiz alarak büyür. Ana borcunuzun büyümesi de sizin aleyhinize olacaktır. Bu döngüye girmeden bir şekilde borcunuzu kapatmanızı tavsiye ederiz. Genel olarak bu döngüde olan kişiler ancak mahkemelerde ve hukuki yollarda soluğu alırlar. Borcun ödenemeyeceğini anladığınızda bu durumlara gelmeden önce ilk olarak bankayla iletişimlerinizi arttırın. Banka şubesine giderek ya da sorumlu biriyle telefonda görüşerek bu konuda destek isteyin. Size bir yapılandırma imkânı sunabilmeleri için talepte bulunun. Yapacakları bir yapılandırma işlemi sizin borcunuz için rahatlatıcı olabilmektedir.

Kredi Notu Sadece Asgari Ödemeden Ne Kadar Etkilenir

Kredi Notu Sadece Asgari Ödemeden Ne Kadar Etkilenir
Kredi Notu Sadece Asgari Ödemeden Ne Kadar Etkilenir

Kredi notları genel olarak geç ödemelerden ve borçların hiç ödenmemesinden etkilenmektedir. Bu durumda da kredi kartı borcunun sadece asgarisini ödemek kredi notunu yüksek ölçüde etkileyebilmektedir. Ana borcunuz sistemde her zaman gözükeceği için bu borca göre işlem yapılır ve kredi notlarınızda gittikçe gerileyecektir. Şunu bilmelisiniz ki kredi notları aniden yükselip aniden düşmezler. Ödemelerinizi her zaman böyle sürdürürseniz sıkıntılar içinde kalabilirsiniz. Borcunuzu hiç ödeyemiyorsanız en azından asgarisini ödeyin ancak bu durumu da alışkanlık haline getirirseniz gerçekten büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Kredi notlarınızda bu durumlarda hep kötüye doğru ilerler. Yaklaşık 6 ay bu süreci yaşarsanız artık banka size dava açacaktır. Borcu ödemeniz için birçok kez sizi arayan banka son çare olarak hukuki yollara başvurarak borcunuz olan parayı bir şekilde tahsil etmeye çalışır. Bu durumlarda sizin için oldukça zor geçecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*