Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak

İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişler oranının artması ile birlikte kredi kartı kullanımı da bir tık daha artmış oldu. Kredi kartı ile yapılan online alışveriş uzun yıllardır kullanılan ve önemi gün geçtikçe artan bir yöntem haline geldi. Günümüzde gıda sektöründen teknolojiye, giyimden sağlık sektörüne bir çok alanda internetten sipariş vermek ve istediğimiz ürüne kredi kartı bilgilerini kullanarak sahip olmak çok kolay. Bu kolaylık tüketicinin mağaza dolaşarak yorulmasına engel olduğu gibi aslında rekabeti de arttırdığı için fiyatlara da yansımış durumda. Ayrıca, internetten yapılan alışverişlerde güvenlik açıklarının günümüz teknolojisi yardımı ile kapatılması ve tüketici haklarının tam şekilde uygulanması da online alışverişi teşvik eden unsurlardandır. İnternetten alışveriş yapabilmek için her şeyden önce Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak gerekiyor. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Çoğunlukla bankalar kredi kartı gönderimi yaptıkları sırada güvenlik gerekçesi ile internet alışverişlerine kapalı şekilde kredi kartlarını müşterilerine ulaştırırlar. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak için bir çok yöntem bulunmakla beraber aslında bunlardan en kolayı internet bankacılığını kullanmaktır. Bunun için yapmanız gereken, sahip olduğunuz kredi kartının bankasına ait mobil bankacılık programlarından veya internet bankacılığından sisteme giriş yaparak, kredi kartı özellikleri bölümünden “kredi kartını online alışverişe uygun” duruma getirmek.

Eğer, internet bankacılığı hizmetinden faydalanmıyor iseniz bir diğer ve basit yöntem, kredi kartı arka yüzünde yazan banka iletişim numarasından müşteri hizmetleri ile görüşüp, internetten kredi kartı ile alıveriş yapmak istediğinizi belirtmek ve birkaç güvenlik sorusunu yanıtlamak. Sonrasında, kartınız internet alışverişine açık konuma gelecektir.

Kredi Kartı ile Online Alışveriş

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak basit birkaç adımı gerçekleştirmenizden geçse de önemli olan bundan sonrasıdır. Dolandırıcıların en sevdiği işlerden birisi de kredi kartı bilgilerini çalarak bahis sitelerinden vb. sitelerden yüklü miktarda harcamalar gerçekleştirmektir. Bu nedenle, güvenlik önlemlerinizi mutlaka almalısınız. Bizim tavsiyemiz, sanal kredi kartı kullanmanız. Bu sayede, limitler çerçevesinde belirlediğiniz rakama kadar olan alışverişleri gerçekleştirirsiniz. Veya, kredi kartınızı online alışveriş için kullandıktan sonra, kredi kartı alışverişine hemen kapatmanızdır. Kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak da oldukça kolaydır, yine aynı yöntemler ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenilir olmayan ve güvenlik sertifikası taşımayan sitelerden uzak durmanız önemlidir. Alışveriş öncesi, site hakkında internette birkaç arama yapmalı ve yorumları okumalısınız. Alışveriş yapacağınız sitenin iletişim bilgilerinin olup olmadığına ve yasal haklarınızı bildirdiğine emin olmalısınız. Tüketici sözleşmesi yayınlamayan sitelere de şüphesi yaklaşınız. Ayrıca, alışveriş öncesi iletişim bölümünde yazan telefonlardan ulaşılabilir olup olmadıklarını teyit etmenizde yarar var.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*