KOSGEB Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları

KOSGEB Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları nihayet açıklandı. Hak sahiplerine hemen dağıtılacak olan krediler 28 Şubat 2017 tarihinde yayınlandı. Bilindiği üzere söz konusu kredi, KOSGEB tarafından esnafa verilen 50 Bin Lira faizsiz kredi paketini kapsamakta.

KOSGEB tarafından 10 Şubat 2017 tarihinde açıklanan ve başvurularına başlanan esnafa 50 Bin Lira Faizsiz kredi kapsamında ki başvurular 20 Şubat 2017 tarihinde bitmişti ve başvuru sonuçları merakla bekleniyordu. KOBİ kredisi olarak da anılan bu krediden faydalanmak isteyen 461 Bin işletme başvuru gerçekleştirdi. Başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan her işletmeye bu kredinin verileceği duyrulurken toplam dağıtılacak miktarın 11 milyar TL olması bekleniyor. KOSGEB kredi sonuçları için yol haritasını yazımızda bulabilirsiniz.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada, KOSGEB Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları kapsamında her başvuruda bulunan işletmeye faizsiz kredi verileceğinin müjdesini verdi. Ödemelerin miktarı ise işletmenin cirosuna göre belirlenecek ve 20 Bin Lira ile 50 Bin Lira arasında bir kaynak sağlanacak. KOSGEB kredisinden faydalanmak için işletmelerin yıllık cirosunun 1 milyon 345 Bin TL ‘nin altında olması gerekiyor.

Mükerrer kabul edilen başvurular, güvenlik şartlarını sağlayamayan işletmeler, tabela niteliğinde ki şirketler ve benzer başvurular haricinde ki diğer tüm başvurular KOSGEB faizsiz kredi desteğinden faydalanacak. Kredi geri ödemeleri 1 yıl sonra başlayacak ve sonra ki ödeme planı 24 ay eşit taksitlerle yapılacak.

KOSGEB başvuru sonuçları için sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli. Ayrıca, başvuru sırasında belirtilen mail ve telefon bilgilerine de gerekli bildirim KOSGEB tarafından gönderilmiştir.

İşletmenizin kredisi onaylanmış ise proje kapsamında ki bankalara giderek kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu bankalar; İş Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Garanti Bankası.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*