Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Artık günümüzde kredi kartı sahibi olmak eskiye göre daha kolaydır fakat yine de bazen beklenmedik durumlar kredi kartı almanıza engel olur. Peki sorunsuz şekilde Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bir kredi kartı edinmek elbette uygulanacak yöntemler ile basittir. Aslına bakarsanız kredi kartı başvurusu yapmak gelişen teknoloji ile anında mümkün olabilmektedir. Başvuru yapmak kadar kredi kartına sahip olmak da kolaydır aslında tabi bazı detaylar önemli. Bazı bankalar hiç kredi kartı kullanmamış ve ilk kez kullanacak olan kişilerin başvurularını değerlendirdiklerinde olumsuz cevap verebilmektedirler çünkü önce ki ödeme alışkanlıklarını görememekte olan banka kendini güvence altına almak için böyle bir yol izleyebilir. Fakat aslında saçma olan bu uygulama nedense bankalar tarafından ısrarla uygulanmaktadır. Bir insan neden kredi kartı ister ki? Evet, ilk kez kredi kartı sahibi olmak için başvurması kadar doğal ne olabilir? Örneğin, üniversite öğrencilerine çok kolay şekilde kredi kartı veren bankalar, sigortalı çalıştığı halde bazı kişilere kredi kartı verme konusunda zorluklar yaşatır. İşte bu yazımızda biraz da bu konulara değinerek, Kredi Kartı Nasıl Alınır? öğreneceğiz.

Öncelikle kredi kartı edinmek için nereden başvuru yapmalıyız inceleyelim. Şu an bütün bankalar kendi resmi web siteleri üzerinden kredi kartı başvurusu kabul etmektedirler. Sadece TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile herhangi bir bankadan başvuru yapabilirsiniz. Bazı bankalar bu bilgilerin yanı sıra iş bilgileri, maaş ve adres bilgilerini de istemektedirler. Diğer bir başvuru şekli ve tavsiye ettiğimiz ise, hesabınızın olduğu ve hali hazırda mobil bankacılığını kullandığınız kendi bankanızdan başvurunuzu yapmanız. Mobil uygulama üzerinden kredi kartları bölümüne yada başvurular bölümüne giderek yeni kredi kartı talebi oluşturabilirsiniz. Özellikle maaşınızın yattığı yada aktif olarak kullandığınız ve müşterisi olduğunuz bankadan kredi kartı başvurusu yapmanız kredi kartı başvurunuzun onaylanması açısından en kesin çözümdür.

Peki ne yaptıysanız kredi kartı başvurunuz kabul edilmiyorsa ne yapmalı? Bu durumda başvurunuzun neden reddedildiğini öğrenmeniz gerekmekte. Kredi notunuzu ve daha önce ki finansal hareketlerinizi yada varsa borçlarınızı kapatmanız gerekebilir. Ayrıca, yüksek limitli kredi kartı tercihlerinden de ilk kez kredi kartı kullanacaksanız uzak durmalısınız. Kredi Kartı Nasıl Alınır? konusunda size önerilerimiz, kredi notunuz düşük ise bir an önce yükseltmeniz. Sonrasında, hesabınızın olduğu bankayı tercih etmeniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*