Kredi Kartı Limiti Aşımı Yapılabilir Mi?

Kredi Kartı Limiti Aşımı Yapılabilir Mi -Kredi kartı limit aşımı yaparak harcamalarınızı yapabilir, ödemelerinizde sıkıntı çekmeyebilirsiniz. Peki yasal olarak kredi kartı limiti aşımı yapılabilir mi? Limit aşımı için gerekli işlemler nelerdir nasıl yapılacaktır? uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazıda bilgilendirme amacıyla yayınlanmıştır.

Kredi kartı kullanırken şüphesiz ki ay sonunda ödemelerimizi zamanında yapmalı ve ödemelerimizi bu şekilde ayarlamamız lazım. Ancak plan dahilinde olmayan öngörülemeyen harcamalarda limit yetersiz kalmaktadır. Kredi kartı limit aşımı yasal olarak yılda iki defa yapılmaktadır. Yani öngürülemeyen harcamalarınızı limit aşımı yaparak ödeyebilirsiniz. Yasal olarak yılda sadece iki defa izin verilmekte, 3. limit aşımına izin verilememektedir.

Limiti aşımı için herhangi bir başvuruda bulmanıza gerek yoktur, yapmanız gereken sadece harcamanızı karttan çekmektir.  Ancak bazı bankalarda limit aşımı faizi uygulanmakta bu uygulamaya maruz kalmadan önce bankanızla görüşmenizde fayda vardır.

Bankanızın telefon bankacılığını arayarak limit aşımı yapmak istediğinizi ve bir defaya mahsus yapmak istediğinizi bu işlem için ayrıca faiz ödemeniz gerekebilir, bunu mutlaka müşteri hizmetlerinden onaylayın, eğer limit aşımı faizi verecekseniz bunun hesaplamasını yapmanız gerekmekte, ve en fazla ne kadar limit aşımı yapabileceğinizi de yine müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*