kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer ?

Günümüz ödeme metotları arasında en popüleri olan kredi kartı ödemeleri birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kredi kartı ödemeleri, taksitler şeklinde rahat ödeme koşulları sağlayan bir bankacılık hizmeti ile yürütülmektedir. Kullanmış olduğu veya yeni kredi kartı başvurusu yaparak sahip oldukları kredi kartlarını kullanan tüketiciler az limitlere sahip olmaktadır. Bu durumdan ötürü kart sahipleri sürekli şikayetçi olmaktadırlar. Misal olarak 1000 TL değerindeki bir kredi kartının 1500 TL’lik bir ürünü almak adına yapılan işlemde verilmeyen onay tüketicilerin canını sıkmakta. Bunun için kredi kartına sahip olunur olunmaz tüketicinin araştırmış olduğu konuların başında kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer sorusuna cevaplar aramak gelmektedir. Buna ek olarak birçok farklı yolun olduğu ve kredi kartı limit yükseltme yolları başta olmak üzere birçok tekniğin var olduğunu dile getirebiliriz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer ?

Bu soruya cevaben ilk olarak şunu söylemekte fayda var; Bankalar tüketicilerin kredi kartı limitlerini tamamen aylık gelirlerine bağlı olarak artmaktadır. Aynı zaman’da Kredi Kayıt Bürosu(KKB) tarafından kredi notu değerlendirmesi kapsamında limit yükseltme işlemi yapılmaktadır. Tüketiciler herhangi bir bankadan kredi kartı başvurusu üzerine yapmış olduğu işlem neticesinde 1000 TL limitli kredi kartı hizmetinden faydalanmaktadır. Bu işlem kredi notunuza bağlı olaraktan ve aynı zaman’da aylık gelirinize bağlı olaraktan yükseltilebilir bir durumu ortaya koymaktadır. Bunun için birkaç ay düzenli alışveriş ve düzenli ödemeler halinde an olacak ki bankalar tarafından aranarak kredi kartınızın limiti yükseldi diye bilgiler edineceksiniz.

kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer

ATM, Şube Ve Telefon Bankacılığı

Kredi kartları üzerine yapılan limit yükseltme işlemleri genellikle ATM’ler üzerinde de yapılan başvuruları kapsamaktadır. İlla şubelere giderek bu işlemi yapmanıza gerek yok, bağlı mevcut olduğunuz bankanın ATM’sinden yapabilirsiniz. ATM menüsüne girerek bu kısımda limit yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Tüm bu işlemler dışında kredi kartı limit yükseltme süresi KKB ile doğrudan orantılı bir şekilde işlem görmektedir. Kredi kayıt bürosu tüm tüketici bilgilerini kendi veri deposunda tutarak daha hızlı işlemler görülmesini sağlamaktadır. Özelliklede merkez bankası verileri ile anlık olarak işleyiş göstermesi insanların daha hızlı kredi kartı ve kredi gibi önemli finansal işlemlerini yapmalarını sağlamaktadır.

Tüm gelir seviyeniz ve kredi notunuz olumlu yönde olduğu takdirde kredi kartı limit yükseltme başvurusu onayınız maksimum 1 gün yani 24 saat içerisinde işleme alınarak onaylanıyor. Bunun için hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere ATM’lerden faydalanabilirsiniz. Bunun dışında mobil veya telefon bankacılığından ya da dilerseniz şubelere giderek bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Talep işlem süreci ne kadar sürer sorusuna ise bankadan bankaya değişen bu durum, genellikle 3 ila 7 gün arasında değişiklik sağlamaktadır. Otomatik kredi kartı limit arttırma seçeneklerini de aktif tutarak sürekli kartınızın limitini yüksek tutmaya yönelik işlemler yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*