Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sicilim Bozuk, Ne Yapabilirim?

Tüketiciler geçmiş dönemlere ait banka kredi veya kredi kartı borçlarını ödeyemediğinden ötürü kara listeye düşebilmektedirler. Bu doğrultuda bankalar tarafından sunulan kredi veya kredi kartı gibi finansal desteklerin geri ödeme metotlarına aykırı bir şekilde davranılması bankalar nezdinde olumsuz tüketici sıfatı ile tanımlanmaktadır. Bu tür vakalara düşmemek adına mutlak suretle ödeme tarihlerinizde mutlaka asgari de olsa ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ülkemizde ve dünya genelinde tüm bankalar sicilinizin bozuk olmasından ötürü herhangi bir kredi çekme olanağını sizlere sunmamaktadır. Tüketicinin bankalar nezdinde sicili bozulduğunda herhangi bir işlem dahi yapması zorlukla derecelendirilmektedir. Buna ek olarak kredi notları KKB tarafından tüketicinin sicil kimliğini yansıtarak hemen her bankanın bu sistemden faydalanarak kişiye kredi konusunda olumlu veya olumsuz kararını vermektedir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sicilim Bozuk, Ne Yapabilirim?

Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk sorusunu günümüz ekonomik krizlerden ötürü birçok tüketici tarafından sorulan başlıca sorunlar arasında yer almaktadır. Bankalardan alınan kredi veya kredi kartı hizmetlerinin ödemelerinde sorun yaşayanlar ve bir türlü ödeyemeyenler kredi notlarının düşmesiyle sicilleri bozularak bankalar tarafından destek alamamaktadır. Bunun üzerine sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ile ilgili araştırmalar yapan tüketiciler maalesef negatif sonuçlar almaktadırlar. Kredi borçlarının ödenmemesi, kredi borçlarının zamanında ödeme yapılmaması ve limit dışında kredi çekme gibi birçok olasılığa bağlı olarak sicil bozukluğu ortaya çıkmaktadır.

Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk

Kredi çekmek isteyen kişiler bankalar tarafından koyulan sicil bozukluğu engelini aşmak için uğraş verseler de çoğu kez başarısız olmuştur. Bunun üzerine bankasız kredi ve benzeri birçok arayışlara giren tüketicilere karşın kurum veya kuruluşların açılması ve destek sağlaması bir nebze de olsa bu tüketicilerin faydalanmasını sağlamıştır. Fakat bu krediler çeşitli vade oranlarına tabii tutularak yüksek faiz oranları üzerinden değerlendirilerek kendilerine sunulmaktadır. Bunun için tüketicilerin bankalar dışında kurum ya da kuruluşlardan kredi çekmesi bankalara göre daha maliyetli olsa da acil nakit ihtiyacı içerisinde olan tüketiciler için ise ilaç gibi gelmektedir. Sizlerde yüksek faiz oranlarını göze alıyor ve kredi çekmek istiyorsanız, bu yolu izleyerek kredi çekebilirsiniz.

Fibabank Kredi Başvurusu

Bu bankalara örnek olarak FibaBank’ı önerebiliriz. Sicili bozuk tüketicilerin kredi başvurularını değerlendiren bankalar arasında yer alan FibaBank, yüksek faiz oranları uygulamaktadır. Tabi bu onay alma durumu da herkes içinde geçerli olmamakla birlikte, bir takım ziynet veya gayrimenkulünüzü rehin bırakarak kredi çekmeniz sağlanmaktadır. Adınıza bir araç veya konut var ise birçok farklı bankadan da kredi hizmeti alabilirsiniz. Çekeceğiniz kredi tutarına yakın bir kredi avantajını bankalardan çekerek ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. İpotek karşılığı kredi veren bankalar üzerine araştırmalar yaparak faiz oranları ve vade seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda size en uygun kredi tutarını da belirleyerek bankadan hizmet alabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Kredi Sicili Borç Ödendikten Ne Kadar Sonra Düzelir? yazımızıda okuyabilirsiniz

1 Comment Posted

  1. cok ama cok onbinteleye ihtiyacım var 7 yıl önce sicilim bozulduğu ici keredi kulanamıyorum bana yrdımcı olmanızı bekliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*