Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Akaryakıt sektörü ve market alışverişlerinde sıkça kullanılan kredi kartları günümüzde fatura ödeme işlemlerinde de oldukça yaygın şekilde kullanılmaya başladı. Kredi kartı ile fatura ödeme işlemi bir çok alternatif ile yapılabilirken bunlardan en kolay ve yaygın olanı ise “otomatik fatura ödeme talimatı” verilerek yapılan işlemdir. Peki başka hangi yöntemler ile Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Eğer herhangi bir bankanın mobil uygulamasını kullanıyor iseniz ve otomatik ödeme talimatı vermeden kendiniz faturalarınızı takip ederek yatırmak istiyorsanız, mobil uygulama ile gerekli adımları takip ederek ödeme yöntemi olarak da kredi kartını seçerek işlemlerinizi manuel olarak da gerçekleştirmeniz mümkün. Bu pek kolay değildir aslında çünkü sürekli takip gerektiren bir işlemdir.

Diğer türlü ise, bir çok semt de açılmış olan fatura ödeme merkezlerinden kredi kartınızı kullanarak fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz. Kredi kartı ile fatura ödeme işlemleri için bu yöntemi pek tavsiye etmiyoruz. Hem güvenlik açısından hem de fatura başına alınan komisyonlardan dolayı, gereği yok gibi gözüken bu yöntemi de acil durumlarda kullanmanız mümkün.

Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Kredi kartı ile otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda ise, fatura takibi yapmadan faturalarınız günü geldiği zaman kredi kartı limitiniz musait ise anında çekilerek faturanız bankanız tarafından takip edilerek ödenir. Aslında bu yöntem çok daha kullanışlıdır. Bankaların yapmış oldukları kampanyalar ile fatura ödeme talimatı başına bonus puan/para kazanabilir bunun yanı sıra fatura takibinden de kurtulmuş olursunuz. Bankalar fatura son ödeme tarihinde ödemelerinizi gerçekleştireceği için de faturanızı 45 gün sonradan yatırmış olursunuz.

Kredi kartı ile fatura ödeme işlemleriniz tüm bankalardan gerçekleştirilmekte olup dilerseniz faturanızın bağlı olduğu kurumun resmi web sayfası üzerinden de fatura ödeme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün. Bizim önerimiz hem hediye para kazanmanız hem de fatura takibinden kurtulmanızı sağlayacak otomatik ödeme talimatı vermenizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*