Cepten Kredi Başvurusu Onaylanma Şansı Nedir?

Önce ki yıllara göre teknolojik imkanların artması ile cepten kredi başvurusu işlemleri oldukça popülerlik kazandı. Bankaların yapmış oldukları alt yapı çalışmaları daha çok akıllı cep telefonları ve tablet sayılarının artması ile, cep telefonundan kredi başvurusuna yönelmiş vaziyette. Bu sayede hem müşteriler zaman kaybetmeden kredi başvurusu yaparken bankanın da anında verileri tarayarak sonuçları elemesi oldukça heyecan verici olmakta. Anında kredi başvurusunu yanıtlama sistemini geliştiren bankalar her başvuruyu da maalesef kabul etmemekte. Cepten Kredi Başvurusu Onaylanma Şansı Nedir? Diye soruyorsanız yazımızın ilerleyen bölümlerinde cevaptan fazlasını bulacaksınız.

Bankalar şubede oluşan yoğunluğu engellemek adına ve müşterilerin kendilerine daha hızlı şekilde ulaşması adına, bankamatiklerin yanı sıra cep telefonu, bilgisayar, tablet ve mobil uygulamalar ile kredi başvurularını tek adımda gerçekleştirilmesini hedeflemekte. Son zamanlarda reklamlarda da sıkça duyduğunuz kelimelerden “şubesiz bankacılık” günümüze uyarlanmaya çalışılıyor. Türkiye değişime zor ayak uyduran bir ülke olduğu için henüz yeni yeni şubesiz bankacılık kabul görse de aslında hem maliyet açısından hem de  işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi açısından oldukça kolaylık sağlamakta. Şubesiz bankacılık çok çeşitli cihazlar ile karşımıza çıkmakta örneğin akıllı cep telefonunuzda kullanmış olduğunuz bankanın bir şubesi bulunabilir! Mobil bankacılık uygulamaları ile sadece sms ile değil mobil uygulama ile de kredinizi oluşturmanız mümkün. Cepten Kredi Başvurusu Onaylanma Şansı Nedir? Hangi kriterlere bakılarak kredi onaylanıyor veya olumsuz yanıt alıyor?

Ne kadar hızlı ve bankaların istediği gibi bir talep oluştursanız da her zaman cepten kredi başvurusu onaylanmayabilir. Kredi başvurusu yapmadan önce belirli kıstasları gözden geçirmenizde fayda var. Öncelikle tutar çok önemli bir kriter oluşturmakta. Kredi tutarı, geliriniz ile uyuşmalı yani bir başka ifade ile kredi taksit tutarları maaşınızın yarısını geçmemelidir. Eğer 1 Lira bile maaşınızın yarısını geçse maalesef kredinz otomatik sistem tarafından reddedilir. Ayrıca diğer önemli unsur kredi notu. Kredi notunuz düşük ve 0-1300 arası ise yine banka kredinize olumlu yanıt vermeyecektir.

Her banka herkesin kredi çağrısını cep telefonundan kabul etmeyebilir. Bazı bankalar cepten kredi başvurusu için sadece kendi müşterilerine hizmet verirken bazı bankalar tüm kitleye hitap etmektedir. Ayrıca bu tür başvuru gelir belgesiz kredi kapsamına girmektedir. Bu nedenle kredi tutarları 10 Bin liraya kadar olan başvurular için etkili bir yöntem oluşturmaktadır. Şunu unutmayın ki, cepten yapılan kredi başvuruları sistem tarafından kayıt altında tutulan kişisel verilerinize dayanılarak anında cevap bulacağı için tavsiyemiz ( 10 Bin ve üzeri kredi başvurularınız için ) banka şubesine giderek uzman kredi danışmanından yardım alarak başvuru oluşturmanız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*