Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi kartı kullananlar çok iyi bilirler ki ay sonunda sizin belirlediğiniz bir tarihte kredi kartınızın hesap kesim tarihi gelir ve kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizin borcunu ödemek zorundasınızdır. Ancak bu hesap tarihi zamanla sizin için uygun olmamaya başlayabilir. Gerek iş değişikliği gerekse başka nedenlerden dolayı hesap kesim tarihi size uygun olmamaya başladığında ise bankanızdan kredi kartınızın hesap kesim tarihinin değiştirilmesini talep ederek hesap kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz. Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme işlemi yapmak istiyorum  ama nasıl?

 

Öncelikle kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek istiyorsanız iyi düşünmenizde fayda var.Çünkü kredi kartınızın hesap kesim tarihini belli aralıklarla olmak kaydı ile yılda ancak iki kez değiştirebilmektesiniz. Net olarak değiştirmek istediğiniz tarihi belirledikten sonra düşünmeniz gereken bir diğer nokta da kredi kartınızla nakit avans çekiminde bulunup bulunmadığınız. Çünkü nakit avansınızın faizi çektiğiniz gün işlemeye başlar ve eğer ki hesap kesim tarihini şu an ki gününüzden daha ileri bir güne aldırmak isterseniz de o güne kadar olan diğer günlerde de faiz işlemiş olur. Böylece hesap kesim tarihini değiştireceğim derken fazladan faiz parası ödemiş olursunuz.

 

Hesap kesim tarihini değiştirme hususunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da hesap kesim tarihinizi mutlaka hesap kesim eksteniz kesilmeden yapmanız gerektiğidir. Bütün bu noktalara dikkat edip maaş aldığınız gün ile uyumlu bir tarihi net olarak belirledikten sonra isterseniz direk olarak bankanızın herhangi bir şubesine giderek isterseniz bankanızın telefon hizmetlerini kullanarak isterseniz de bankanızın internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Böylece kendinize uygun yeni bir ödeme tarihi belirleyerek harcamalarınızı gönül rahatlığı ile yapabilir ve ödeme konusunda da bir sıkıntı çekmiş olmazsınız.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*