Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme veya Yapılandırma nasıl yapılır

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme veya Yapılandırma nasıl yapılır-Kredi kartı sahibi olup ihtiyaçtan dolayı veya bilinçsiz harcama sonrası biriken kredi kartı borçlarından kurtulmak için kredi kartı sahipleri arayışa giriyor. öncelikle kredi kartı borcu yapılandırma nedir onu izah edeyim, Bankalardan aldığınız kredi kartı borcunuzu taksitlendirerek ödemek istiyorsanız bankaya başvuruyorsunuz ve borcunuzu belli bir faiz aracılığı ile taksitlendirilebiliyor, Başka bankanın kredi kartı borcunu yine aynı şekilde başka bir kredi kartı üzerinden ödeyebilirsiniz. bu işlemede bankalar borç transferi demektedir. borç transferi ile başka bankada kredi kartı borcunuzu diğer bir banka üzerinde ki kartınıza transfer ederek borç kapatma işlemidir. Bu işlemlerin hepsinin yasal olduğunu ve bankalar tarafından yapıldığını söylememizde yararı olacaktır. Kredi borcunu yapılandırdığınızda belli bir faiz oranı ile bankalar borçlarınızı taksitlendiriyorlar.

Ancak bir diğer işlem özel şirketler aracılığı ile yapılmaktadır. Bu şirketler nasıl çalışıyor sorusuna gelelim ve bu konuda biraz araştırmadan sonra gerçekleri gün yüzüne  çıkarmaya başlayalım. öncelikle bu şirketlere internetten veya bildiğiniz bütün tefeciler tarafından yapılmaktadır. Bu yolu denemelerinin sebebi temiz ve hiç kimse yorulmadan para alıyorlar. Taksitlendirme işlemi nasıl yapılıyor sorusuna biraz aralayalım, Sizin yüklü bir kredi kartı borcunuz var ve kredi kartı borcunuzdan kurtulmak istiyorsunuz, bankalar kartınızı yapılandırmıyor veya size pahalı geliyor olabilir, bu tefeci veya paravan şirketlere bir şekilde ulaşıyorsunuz, Bu kişiler kredi kartınızı alarak önce bütün borcunu ödüyorlar, ondan sonra sizinle anlaştığı tutarı da çekiyor, ancak taksitli alışveriş olarak gösteriyorlar, sizde normal olarak taksitli alışveriş yapmış gibi görünüyorsunuz, işte bu şekilde kredi kartınızı taksitlendirmiş oluyorsunuz. Bu paravan şirketler, veya tefecilerin kazancına gelince, borcunuzu ödeyip anında çekimi yaptığı için 1 kuruş bir kaybı olmuyor aynı zamanda zaman olgusu olmadığı için tahsilatı hemen yapıyor. üstüne sizinle anlaştığı tutarı da karttan çekiyor kendi komisyonunu, eğer kartınız doluysa peşin olarak sizden tahsil ediyorlar.

Bu gibi taksitlendirme işleminin yasa dışı olduğunu söylemekte fayda var, paravan şirketler kurularak yapılan bu işlemler sakıncalı olduğu gibi kredi kartı bilgilerinizi de ele geçirebilirler, birde bazı şirketler sadece kart bilgileri çalmak için hizmet vermektedir. özellikle internette siteler üzerinden verilen bu hizmete kesinlikle bulaşmamanız, telefonla veya başka bir şekilde kredi kartı bilgilerini kimlik bilgilerinizi vermemizdir.  Yapacağınız en doğal yol kredi kartını kullandığınız bankaya giderek kredi kartınızı yapılandırma işleminde bulunmak eğer bu girişim olumsuz olursa borcunuzu borç transferi işlemi ile başka kredi kartı üzerine aldırın ve orada yapılandırın, bu işlemde olmazsa ise kredi çekerek kredi kartları borçlarınızdan kurtulabilirsiniz, tüketici kredisinin gelir vergisinden düşüldüğünü de belirtmek isteriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*