Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım

Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapmalıyım-Herkresin başına gelebilecek olaylardan biri İşlemlerini Bankamatik üzerinden yapan tüketicilerin sık sık karşılaştığı bir durumdur Bankamatik para yutma sorunu, bankalar açık olduğunda bu sorun hemen çözülürken bankaların kapalı olduğu zamanda işlem yapılacağı zaman bu sorunun ortaya çıkması vatandaşları tedirgin etmektedir.  Bankamatik Paramı yuttuğu zaman ne yapmalıyım sorusuna gelince öncelikle hemen bankanın müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Kartsız işlemlerde de bu sorun meydana gelmekte ve vatandaşlar mağdur olmaktadır. Yutulan para eğer banka kapalı ise size hemen verilmesi biraz zaman alacaktır. Öncelikle müşteri hizmetlerini arayın ve durumunuzu bildirin, işlem yaptığınız bankanın, hangi bankamatikte hangi işlemin yapıldığını parayı nasıl yuttuğunu anlatınız. Bu durumdan sonra müşteri hizmetleri gerekli kaydı oluşturarak bankamatiğin bağlı olduğu şubeye durumu bildirmektedir. Şube gerekli işlemleri yaparak size geri dönüş yapacaktır. Ancak bu sürenin uzun süreceğini belirtmemiz gerekir.

Bankamatik para yutma sorunu yeni bir sorun olmamakla birlikte bütün bankalarda bu durumunu görebilirsiniz. Tüketicilerin şikayetlerini incelediğimizde, kartsız işlem yapanlar, veya hesaba para yatırmak isteyen müşteriler bu sorunla karşılatıklarını ve bu sorunun çözümünde tıkandıklarını belirtiyorlar, ayrıca bankanın bu işlemlerinde hızlı olmamasında tüketicileri uzun süre beklettiğini ifade etmektedirler.

Bankamatik para yutmanın başka bir sorunu ise yatırdığınız para bankamatikte görünüyor, paranın yatırıldığından emin olup bankamatikten ayrılıyorsunuz ancak belli bir süre sonra hesabınızı kontrol ettiğinizde paranın yatırılmadığını görüyorsunuz. o parayı kontrol etmezseniz paranızın hesabınıza yatırıldığını var sayarsınız. paranızın çöpe gitmiş oluyor, aslında çöpe değil bankaya gidiyor, Bankalar fazla para için müşterileri arayıp ne kadar para yatırdıklarını soruyorlar mı acaba müşterilerine, yada varsayalım bankamatik üzerinden biri başka kişinin hesabına para yatıracak ve o bankada hesabı yoksa o kişiyi bulmak için banka müşterilerini o adamı bulmak için herhangi bir girişimde bulunuyor mu? Bankamatiklerde yutulan paralar ne kadar bunun herhangi bir istatistik elimizde bulunmuyor onun için herhangi bir veri gösteremiyoruz. Bankalar da açıklanmadığına göre hangi bankanın bankamatiğinin fazla para yuttuğunu bilemiyoruz. Bazı bankamatikler ise tam tersi işlem yaptığını görmekteyiz, tüketicilerin şikayetleri doğrultusunda bankamatik üzerinden para çekimi yaptıklarının, hesaplarında o limitin eksildiğinin ancak bankamatik paramı vermedi şikayetleri çok olmaktadır. Bütün bankalarda meydana gelen bu sistem hata için araştırmalar yapmakta hataları minumuma indirmeye çalışıyorlar.Bu gibi sorunlarınız varsa eğer banka açıksa direk banka şubesine başvurmanız gerekmektedir. Eğer banka kapalı ise müşteri hizmetlerini arayarak durumu izah edin, zaten bankamatikte para sayılı olduğu için eksik veya fazla para olduğunda banka bunu görebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*