Kredi kartı borcu ödeme yöntemleri

Kredi kartı kullanımdan yapılan bilinçsiz kullanımlar sonucu borçlar birikmekte ve tüketiciler borçları kapatmada büyük sıkıntılar çekmektedir. Bu durum yasal takibe kadar sürmektedir. Borç birikmesi sonucu tüketiciler kredi borcu kapatma yöntemlerini aramaya başlıyor. Biz bu yazımızda borç kapatma yöntemlerini açıklayacağız, Borç kapatmadan önce kredi kartı nasıl kullanılır sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Yeni evli bir çift bir ev alıyorlar, evi aldıktan sonra evin halısını, beyaz eşyasını kredi kartıyla ile taksitli bir şekilde alarak evini döşüyor. Evli çift daha sonra bir komşusu, burada yeni bir mağaza açılmış alışverişe gidelim teklifi gelir. Evli çift teklifi kırmaz ancak bir şey alamayacaklarını kredi kartından yanlarında alıyorlar, Mağazada gezerken gözlerine güzel ürünler çarpar ve ürünlerden ihtiyaçları olmadığı halde alırlar, ödemeyi de kredi kartı ile yapıyorlar, borçlar biriktikçe de birikiyor. Bizde bir mağazaya gittiğimizde göze hoş gelen veya lazım ama hayati olmayan bir ürünü sırf güzel diye almıyor muyuz? İşte böyle bilinçsiz şekilde önüne gelen her ürünü aldığımız için kredi kartı borçlarımız birikiyor. Biriken borçlarımız sonrası kredi kartı ekstresi geldiğinde borcumuzu ödemede büyük sıkıntılar çekmekteyiz, Yasal takibe takılmamak için kredi kartı borcumu nasıl öderim sorusunu sormaya başlıyoruz.

Öncelikle kredi kartından yaptığımız alışverişleri kısmalı ve hayati olmadıkça kartı kullanmamalıyız. Kart kullanımı da alışkanlık haline getirmemeliyiz. Özellikle düşük ücretli ihtiyaçlarımızı kartla değil peşin olarak yapmalıyız, eğer nakdimiz yoksa o ihtiyacı ertelememiz lazım bunu bir alışkanlık haline getirmeli ve kredi kartı kullanımını azaltmamız lazım.

Kredi kartı borcu ödeme yöntemlerine gelince, öncelikle borcunuz ne kadar? nasıl ödeyebilirim sorusunu sormalı ve çözüm için kendinizi zorlamanız lazım, eğer bu borcu asla ödeyemem derseniz zaten kendinizi ve beyninize otomatik olarak kilitlemiş olursunuz. Kartın bulunduğu bankaya kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunun,  Kredi kartı borç yapılandırma ile borçlarınızı belli bir faiz oranında taksitlendirilir ve borçlarınızı taksitlerle ödeyebilirsiniz.

Borç Transferi Kredisi kullanın, diğer bankalara başvurarak kredi kartı borcunuzu borç transferi kredisi kullanarak ödeyebilirsiniz. Diğer bankalarda ki kredi kartınıza da borç transferi kredisi ile diğer kredi kartına borcunuzu aktararak taksitlendirip ödeyebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi alın, eğer yukarıda ki yöntemler işe yaramazsa ve kredi kartı borcunuzu ödemede sıkıntı çekiyorsanız. İhtiyaç kredisi alarak bütün kredi kartı borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Kredi kartı borçlarınızı yapılandırdıktan sonra kredi kartınızı kesinlikle kullanmamalısınız. Zaten eğer borç transferi ve kredi kartı borç yapılandırma işlemi yapmanız halinde zaten kredi kartını kullanamazsanız. Eğer kendi imkanlarınız ile borcunuzu kapatırsanız dahi kredi kartını kullanmaktan kaçınmalısınız. Bazı tüketiciler kredi kartı borcunu kuyumcularda veya tefecilerde takla attırma yoluna başvuruyor. Ancak bu yöntemlerinden kesinlikle uzak durmanız lazım, bu yöntemler borçlarınızı eksiltmemekte birlikte borcunuzu yükseltiyor. ve borcunuzu sadece bir ay erteliyor. diğer ay yine aynı şekilde borcunuz yükseliyor. Kalıcı bir çözüme başvurmanız lazım. Bu yazımızda kredi kartı borcu ödeme yöntemlerinden bahsettik, herhangi bir sorunuz olması durumunda yazımız altında yorum bölümüne yazarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*