Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bir çok insan bugün yanında nakit para taşımak yerine kredi kartı taşımayı tercih etmektedir. Ancak kredi kartı kullanabilmek için kullanıcı adaylarının ilk yapması gereken şey tercih ettikleri herhangi bir bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmaktır. Peki kredi kartı başvurusu yapan kullanıcı adayları kredi kartlarının çıkıp çıkmadığı nasıl sorgulayabilecek ya da kredi kartı başvuru takibini nasıl yapabileceklerdir? Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle kredi kartını kullanmak istediğiniz bankanın kart başvurusunu yapın. Bu başvuruyu İstanbul içerisinde yaptıysanız sonucunuz bir hafta içinde size ulaşacaktır. Ancak İstanbul dışında bir yerde kredi kartı başvurusu yapmış iseniz en az on gün kadar beklemeniz gerekmektedir. Sonrasında şubeye gitmeden sorgulama yapmak için tercih ettiğiniz bankanın resmi internet sitesine girin. Ardından da menü kısmında bulunan kredi kartı başvuru takip ya da kredi kartı başvuru sorgulama kısmına girin. Bu kısma girdiğinizde karşınıza bir sayfa çıkacak. Bu sayfada sizde başvurduğunuz ürün, form numarası, telefon numarası, doğum tarihi bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri istenilen kutucuklara gireriniz. Ardından sayfanın en alt kısmında güvenlik kodu kısmı göreceksiniz. Burada da yukarıda sizden girilmesi istenilen karakteri gördüğünüz şekilde girmeniz gerekmektedir. Girdikten sonra da devam tuşuna basın ve kredi kartı başvuru sonucunuzu görün. Ancak sonuçlar açıklanmıyor eksik ya da yanlış bilgi girme ihtimaliniz var.Bu nokta da özellikle güvenlik kodu karakterlerine dikkat ederek bilgilerini yeniden girin. Ancak bilgileri doğru girdiğiniz takdirde hala sistem çalışmıyorsa sitede bir hata oluşmuş olabilir. Bunun için bir başka kredi kartı başvuru sorgulama yolu olan telefon bankacılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz.

 

Telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanmak için de yapmanız gereken şey tercih ettiğiniz bankanın müşteri hizmetleri numarasına ulaşmaktır. Müşteri hizmetleri numarasına ulaştıktan sonra arama yapın ve size verilen yönlendirmelere uyarak kredi kartı başvuru sorgulama işleminizi yerine getirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*