Banka Kredi Notu

Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım 2017

Bankacılık sektörü gün geçtikçe daha hızlı büyüme gösterirken bu en çok da vatandaşlar için alternatiflerin çoğalacağı yönünde güzel bir gelişme olmuştur. Bankaların sayısının artması ve sektörün genişlemesi rekabeti hızlandıracağından dolayı bu faiz oranlarına da yansıyacaktır. Bu nedenle bankalar ile çalışmaya başlamadan önce faiz oranlarının çok daha iyi şekilde araştırılması önemli bir noktadır. Yüksek faizlerle çalışan bankalardan ziyade daha hesaplı faiz oranları sunan bankaları tercih etmek en mantıklısıdır. Kredi çekerken de düşük faizli kredi seçeneğini değerlendirmeniz geri ödemelerde daha az sıkıntı çekeceğiniz anlamına gelir. Fakat kredi çekerken bir unsurun yanında en önemlisi de tabi ki kara listede yer almamaktır. Kredi notu bir şekilde yükseltilir, teminat veya kefil ile gelirsiz de kredi çekilebilir belki ama kara listede isminiz varsa hiçbir banka size kredi vermeye yanaşmaz. Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım 2017 yılında ne gibi yöntemler ile kara listeden çıkabilirim? Kara listeden çıkmanız için harcamalarınıza çok dikkat etmeli ve varsa borçlarınızı en hızlı şekilde bitirmelisiniz.

Kara Listeden Çıkmak İçin Dilekçe Örneği 2017

Öncelikle kara listeden çıkmak için dilekçe örneği sunabileceğiniz gibi kredi notunu da yükseltme tekniklerini uygulayabilirsiniz. Kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltme yolunu seçerseniz daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. İşeçok düşük limitli bir kredi kartı edinerek başlayabilirsiniz. Kara listede adınız olduğu için bankalar kredi kartı verme konusunda katı davranabilirler fakat tüm imkanları zorlamalı ve bir kredi kartı edinmelisiniz. Tavsiyemiz eğer bakit paranız varsa yada maaşınızı aldığınız banka var ise nakit paranızı da bu bankaya yatırarak yüklü bir hesap yaparak tekrar başvuruda bulunmalısınız. Banka hesabınızda ki paraya binaen kredi kartı talebinize sıcak bakabilir. Kara listeden çıkmak için kredi kartı çok önemli bir faktördür. Kredi kartı edindikten sonra eğer hesap kesim tarihlerinde ödeme gücünüz var ise kullanabilirsiniz ama tavsiyemiz kredi kartını kullanıma açtırdıktan sonra bir kenarda bekletmeniz. Burada ki amaç banka ürününüzün olduğu ve sorunsuz şekilde durduğudur. Ayrıca limitleriniz de yükselecektir.

Kara Listeden Çıkmak İçin Dilekçe Nasıl Yazılır 2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Kadir dedi ki:

  Bundan 5 yıl once karalisteye girdim borcumu odedim ama halen kredi kartı alamıyorum maas aldıgım bankadan bile

 2. Nedim dedi ki:

  Ben kara listedeyim borcum da yok ama bana hala kredi veya kredi kartı vermiyolar sebep olarakta bana kara listede olmamı gösteriyorlar ayrıca aylık geliri olan devlette çalışan bir öğretmenim bu nasıl bir saçmalık. Ben bi yere başvurumu yapmam lazım.

  1. kenan yilmaz dedi ki:

   Merhaba, efendindim eğer kara listede adınız yazmış ise bankaların politikalarına bağlı olarak genelde 5 yıl sonra isminiz kara listeden silinir. Fakat Kredi Notu Düşük Olup Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar adlı makalemiz size yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZ