Bankaların Habersiz EK Kredi Kartı Göndermesi

Bankaların Habersiz EK Kredi Kartı Göndermesi – Bir bankada kredi kartınız var, ve banka sizden habersiz olarak ek kredi kartı göndermektedir. Banka bazen kredi kartınızın aynısını ancak ek kartını gönderirken bazende aile bireylerinden birine ek kart göndermektedir. Ek kart istemediniz ve ne yapmanız mı gerekiyor?

Öncelikle aldığınız ek kartı almadan direk kuryeye iade edebilirsiniz. ancak ne kartı olduğunu bilmediğiniz yada aile bireylerine geldiği için alsanız dahi önce bir araştırmasını yapın neyin nesi olduğunu? Ek kart olduğundan emin olduğunuzdan sonra banka müşteri hizmetlerini arayarak bu kartı kendinizin istemediğinizi, habersiz gönderilen ek kredi kartının iptal edilmesini isteyin.

Ek Kredi Kartı İçin Kart Ücreti Öder miyim?

Eğer kartı kabul eder ve şifreyi alırsanız ve bankanız ek kartlar için ücret alıyorsa ücret kesilir. Ancak kartınız elinize geçtiğinden sonra kredi kartı şifresini almazsanız kredi kartı aktif olmadığından dolayı ücret kesilmez, ayrıca kart elinize geçtiğinde direkt müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartını iptal ettirin.

Ek Kredi Kartı Kullanan mı Öder Yoksa Adında Olan mı?

Ek Kredi kartı aile fertlerinizin adında geldi, ve siz kredi kartını ilgili aile bireyine verdiniz. Aile bireyi kredi kartı kabul eder ve kullanmaya başlarsa, sizin kredi kartınızın Eki olduğu için ekstre sizin adınıza gelir ve borçta sizin adınıza gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*