KMH Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bankalarda hesap açtırırken sizlere destek amaçlı KMH hesabı da açılmış olabilir ve siz ATM üzerinden para çekmek istediğinizde bunu fark edersiniz. Hesabınız da olan paraya ek olarak para çekebileceğiniz bu hesaplar aslında bir kredi ürünüdür ve her bankacılık ürününde olduğu gibi doğru kullanılır ise faydası da olacaktır. Bu yazımızda KMH hesabından haberi olmayıp sonradan öğrenenler ve bu hesabı kullanmak istemeyenler için KMH Hesabı Nasıl Kapatılır? sorusu üzerinde duracağız.

Kredili Mevduat Hesabı nasıl doğru kullanılır? Hesabınızda para kalmadığı durumlarda, son ödeme tarihi gelen faturanızın ödemesini bu hesap yardımı ile yapabilir veya kredi taksitinizin ödemesini geciktirmemek adına, taksit ödemenizi yaparak gecikmeye düşmesini engelleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kontrollü kullanıldığında KMH hesabı kullanmak zararsızdır. Fakat milletçe problemimiz, sanki kredi veya kredi kartı ile harcadığımız paraları sonradan ödemeyecekmiş gibi harcamamız büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Kredi destek hesabı olan Kredili Mevduat Hesabı da, çekile paranın sonradan ödenmemesi durumunda problem yaşatacaktır.

Ben böyle bir ürün talep etmedim diyorsanız büyük ihtimal banka hesap açılışı esnasında imzalamış olduğunuz sözleşmeyi okumamışsınızdır. Bu sözleşmede KMH hesap açma onayınız da yer almaktadır zira eğer KMH hesabı açtırmak istemiyor iseniz bunu belirtmeli ve konu ile ilgili maddenin üzerinin çizilmesini sağlayabilirsiniz.

Peki; KMH Hesabı Nasıl Kapatılır?

İşlemlerin daha hızlı yapılması için KMH hesabı kapatma talimatınızı şubeye giderek ilgili personele vermeniz durumunda hesabınızın kapatılması anında gerçekleştirilir. Şubeye gidemiyor iseniz, şube ile iletişime geçerek fax gönderebilirsiniz. Bu yöntem ile de KMH kapama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Genelde bankalar özellikle maaş müşterilerinin KMH kapamasını istemezler ve bir takım vaadler sunabilirler fakat kararlı olursanız hesabınızı kapatmak zorunda kalacaklardır. Özellikle son dönemde BDDK tarafından müşteri talimatlarının yerine getirilmesi üzerine bankalara talimatlar geçilmektedir.

KMH Hesap Kapatma Dilekçesi

KMH kapatma dilekçesi de yukarıda bilginize sunulmuştur.

1 Comment Posted

  1. Ben emekliyim başkabir bankadan kredi kullanmak istiyorum ve kredim onaylandi.kendi bankamın maaş promosyonunu iade ettim osistemden düştu daha sonra kmh hesabimi kapatmam gerektigini söylediler yatirdim vede dekontta aldim kapandıgına dair ama sisteme hala düşmedi ve kredimi alamiyorum bunun için ne yapmaliyim acil cevabinizi bekliyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*