Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi; bankaların müşterilerin başvurusu sonucunda bireylere vermiş olduğu finansal desteğe verilen isimdir. Bankalar kredi verirken müşterilerle ilgili çeşitli bilgilere bakmaktadır. Müşterilerin banka başvuruları sonrasında ilk bakılan bilgi müşterinin kredi notudur. Kredi notu 0 ile 1900 arasında değişen bir kredi notu olup, kredi notunun iyi durumda olmaması halinde banka müşteriye karşı güven elde edemeyecektir. Banka güven elde etmek için böyle durumlarda müşteriden kefil, ipotek gibi güvenceler talep etmektedir. Kefilsiz Kredi Veren Bankalar var mıdır? Yazımızın ilerleyen paragraflarında cevap bulabilirsiniz.

Kefil, kredi notu düşük olan, bankanın güven elde edemediği bireylerin kredi almak istemesi halinde, kredi notu ve gelir durumu iyi olan bir bireyi teminat olarak göstermelerine denilmektedir. Kredi borcu olan ve kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin eğer ki kefili bulunuyorsa, ödeyemedikleri borçları kefil ödemekle yükümlü bulmaktadır.

Kefil her kredi için talep edilmemektedir. Bazı kredilerde kefil talep edilirken, bazı kredilerde kefil talep edilmemektedir. İşte, kefilsiz kredi veren bankalar;

Cepte TEB İhtiyaç Kredisi: Kefilsiz kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de TEB ihtiyaç kredileridir. Cepte TEB ihtiyaç kredisi almak için başvurunuzu Cepte TEB uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Cepte TEB ihtiyaç kredisi 1000 TL ile 15.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Kredi başvurunuzu ihtiyacınız olan maddiyata göre yapabilirsiniz. 36 aya varan vadeler sunulmakta ve banka kefil talebinde bulunmamaktadır.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi: Yapı Kredi de kefilsiz kredi sunan bankalar arasında bulunmaktadır. Yapı kredi şubesine başvuru yaparak kefilsiz kredi alabilirsiniz. 10.000 lira ve 15.000 lira tutarında olmak üzere iki çeşitte kredi imkânı tanımaktadır. Yapı kredi ihtiyaç kredisinde 12 ay ile 36 ay arasında değişen vade seçenekleri sunmaktadır.

Ak Bank Direkt Kredi: Akbank direkt kredi 7500 TL tutarındadır. Akbank direkt kredi başvurunuzu hem internet üzerinden hem de şubeye giderek yapabilirsiniz. Ak Bank direk kredisi ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve düşük faiz oranlarıyla avantajlı kredi sahibi olabilirsiniz. Ak Bank direk kredide 36 aya varan vade seçenekleri sunulmaktadır.

Garanti Bankası Bireysel Kredi: Garanti Bankası 10.000 tl’ye kadar kefilsiz kredi imkânı sunmaktadır. Garanti Bankası %1,43 oranında faiz uygulaması yapmakta ve 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*