İş Kurmak İsteyenlere Para Yardımı

Güzel bir iş fikriniz varsa ve para konusunda sıkıntı çekiyorsanız, size hibe ve kredi sağlayacak bir çok özel ve kamu kurumlarına başvuruda bulunabilir, iş fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. İş Kurmak İsteyenlere Para Yardımı yapan ve bu alanda size destek sağlayacak kurumları bu yazımızda bulabilirsiniz.

  1. KOSGEB

Kosgeb, iş fikrini hayata geçirme alanında iş kurmak isteyenlere para yardımı yapan ismi en çok adı duyulan ve en çok başvuru alan kurumların başında gelir. Kosgeb, iyi bir iş fikrine sahip girişimciler için çeşitli programlar sunar ve kabul edilen iş fikirlerine, 50 Bin liraya kadar hibe ve 100 Bin liraya kadar da uygun ve uzun vadeli krediler verir. Kosgeb bu hibeleri her iş fikrine vermez, çok iyi hazırlanmış altyapısı sağlam iş fikirlerine değer verir. Ayrıntılı bilgi için Kosgeb 444 15 67 numarasını arayabilirsiniz. Kosgeb için iş planı nasıl hazırlanır yazımızı da gözden geçirmeniz de fayda var.

  1. Kredi Garanti Fonu

İş Kurmak İsteyenlere Para Yardımı yapan bir diğer kurum; Kredi Garanti Fonu özel sektörlerin bir araya gelerek oluşturduğu ve değer verdiği iş fikirlerine uzun bir süre geri ödemesiz sonrasında ise uzun vadelerle kredi sağlayan kuruluştur. Kısaca KGF, teminat yetersizliği ile kredi alamayan kobilere destek olur. Şu ana dek 22 binin üzerinde kobiye destek olmuştur. Ve bu kobilere 12 milyon liranın üzerinde kredi sağlamıştır. KGF kurumsal iletişim numarası 0312 219 44 44 merkezi ise Ankara’da bulunmaktadır. Türkiye’nin bir çok ilinde şubeleri vardır.

  1. Kobi Aş

Kobi Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., vizyon sahibi ve iş fikri olan girişimcilere finansal destek sağlayan bir kurumdur ayrıca bu iş fikrinde finansal katkının yanı sıra stratejik unsurlarda da destek olur. Sağlam bir iş fikriniz varsa güzel bir sunum hazırlayarak bu kurumdan yardım alabilir iş fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. Kobi A.Ş. ile irtibat kurmak için 0312 219 40 00 numarasından ulaşabilirsiniz.

  1. TTGV ( Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı )

“Teknoloji Üreten Bir Türkiye” sloganı ile yola çıkan TTGV, teknoloji alanında yeni iş fikirleri olan girişimcilere yönelik destek sağlar. Bu vakıftan kredi alabilmek için diğer kurumların da istediği gibi, iş fikriniz için bir dosya hazırlayarak başvuruda bulunmanız gerekir.  İletişim için 0212 276 75 60 numarasından ulaşabilirsiniz.

  1. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Bu kredi türü ise ev hanımlarının ekonomiye kazandırılmasını sağlar ve bu doğrultuda iş fikrine sahip kişileri destekler. Ev hanımlarının iş fikirlerine hibe ve kredi sağlar. KEDV, 1986 yılında kurulmuş köklü bir vakıftır. Kuruluş amacı dar gelirli ev hanımlarına maddi destek sağlamaktır. KEDV, telefon numarası : 0 212 292 26 72

  1. TGMP

Türkiye Grameen Mikro finans Programı, yine ve kadınlarına yönelik kredi ve destek sağlayan bir kurumdur. TGMP, Türkiye’nin ilk ve tek mikro finans kuruluşudur.  Türkiye’nin dar gelirli ailelerine ulaşarak, ev kadınlarına yönelik uygun finansal destekler sunar ve kendi gelirlerini kazanmasına teşvik eder. İletişim:  0 312 436 90 90

  1. Girişim Fabrikası

Girişim Fabrikası belki bir çoğunuz adını yeni duyduğu ama tekno girişimcilerin bildiği bir program türüdür. Teknoloji dalında iş fikirlerine, fikir aşamasından itibaren destek veren özel sektör temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir topluluktur. Merkezi Kağıthane’de bulunan bu toplulukla irtibat kurmak için 0 212 325 75 60 no’lu telefonu kullanabilirsiniz.

  1. İŞKUR

Çalışma Bakanlığına bağlı olan İşkur, girişimcilik programı dahilinde iş fikrine sahip girişimcilere hibe ve kredi olanağı sağlamaktadır. Ayrıca, kabul gören iş fikirlerine iş yeri açılmasında da gerekli olan teçhizat yardımını da sağlamaktadır. İşkur’un resmi web sitesinden program şartlarını öğrenebilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  1. ETohum

etohum

Kendi internet şirketini kurmak isteyen, bilişim alanında internet, oyun, yazılım ve mobil uygulama konularında güzel iş fikirlerine sahip girişimcileri, yatırımcılarla ve profesyonellerle bir araya getiren platformdur etohum. Üst düzey iş adamlarını bünyesinde barındıran etohum, internet alanında iş fikirlerinize destek sağlar.

  1. Etkin Girişimci Destekleme Derneği

ABD ve Avrupa ülkelerinden fon sağlayarak ülkemizde ki değer görmeyen ama parlak teknolojik iş fikirlerine şans veren bir yatırımcı ağıdır. Endeavor telefon numarası:  0 212 287 39 70

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*