İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası konut kredisi imkânı tanıyan bankalar arasında yerini bulunmaktadır. Konut sahibi olmak için İş Bankasına başvurabilir ve konut sahibi olmak için ilk adımı atabilirsiniz. İş Bankası  konut kredisi tek bir alternatif imkânı yerine farklı çeşitlerde konut kredisi imkânı tanımaktadır.

Sabit taksitli konut kredisi, kişiye özel esnek taksitli kredisi, evden eve konut kredisi, çevre dostu konut kredisi, kentsel dönüşüm konut kredisi, konut yapım ve tamamlama kredisi; İş Bankası kredileri arasında yerini almaktadır. İşte, İş Bankası verdiği konut kredisinin detayları;

Sabit Taksitli Konut Kredisi

Sabit taksitli krediler değişmeyen kredi tutarları ile müşterilerin dikkatini çekmektedir. Müşterilerin en muzdarip olduğu konulardan bir tanesi vade tutarların devamlı olarak değişkenlik göstermesi ve müşterinin sabit bir vadesinin olmamasıdır.

Sabit taksitli konut kredisiyse tam olarak da bu dertten muzdarip olanlar için deva niteliğindedir. Sabit taksitli konut kredisi 120 ay vade sürmektedir. Alabileceğiniz azami kredi tutarı, konutunuzun uzman incelemesi değerinin maksimum %75’idir.

Kişiye Özel Esnek Faizli Konut Kredisi

Kişiye özel olarak yapılan faiz değişkenlikleri konut kredisi almak isteyenler için özel bir avantaj oluşturmaktadır. Konut kredisi ile konut alma şansınızı artıracak olan esnek ödeme planı müşterilerin cazip bulduğu ödeme stillerinden olmaktadır.

Esnek faizli ödemelerde yaz aylarında daha fazla vade tutarı istenilip, kış aylarında vade tutarını azaltma talebinde bulunabilirsiniz. Ya da eylül ayı harcamalarınız çok fazlaysa, yüklü ödemeyi kasımda yapmak isteyip, eylülde küçük miktarlarda ödeme yapabileceğiniz bir plan oluşturtabilirsiniz. Bu anlamda esnek faizli konut kredisi büyük önem taşımaktadır.

Her şey Dâhil Konut Kredisi

Konut kredisi alırken müşterilerin en çok şikâyet ettiği konuların başında konut kredisinin haricinde krediyle birlikte birçok masrafın da ortaya çıkmasıdır. Ekspertiz masrafı, dosya masrafı gibi birçok farklı masraf meydana gelmekte ve kredi için saptanan ücretten daha fazla ücret ödemek durumunda kalınmaktadır.

Ancak her şey dâhil konut kredilerinde ortaya çıkması muhtemel olan dosya masrafı, ekspertiz masrafı gibi masrafların da krediye dâhil olmasıdır. Bu sayede müşterinin sonradan ödemesi gereken her hangi bir masraf ortaya çıkmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*