İş bankası Cep Anahtar İptal Etme

İş bankası Cep Anahtar İptal Etme -İş Bankası İşcep Mobil uygulamasına koyduğu cep anahtar ile banka hesabınıza girişinizi güvenli yapmak için tasarlanmış ve daha hiç bir bankada olmayan bir güvenlik sistemi.

İş Bankası internet bankacılığına giriş yapmak için kullanılan cep anahtar ile şubeye girişler güvenli bir şekilde tasarlanmıştır. Diğer bankalar ise böyle bir sistem yerine mobil şubeden onay işlemi yapmış, İnternet bankacılığına giriş için sms yerine mobil uygulamanızdan onay istenmekte bu onay hem girişlerde hemde para transferlerinde istediniği için eft işlemlerinde eft ücreti alınmamaktadır. Mobil şubeden giriş işlemini onaylarak girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankasında ki bu sistem ise şubeye girişte İşCep tarafından oluşturulan Cep anahtarı giriş alanına yazmanız gerekiyor. Her girişinizde farklı anahtar üreterek güvenli giriş işlemini yapabilirsiniz. Ancak Cep Anahtar o kadar uzun geliyor ki belli bir kullanımdan sonra müşteriler bunu iptal ederek giriş işlemlerini sms ile yapmayı tercih ediyor veya akıllı telefon bozulması, veya satılması durumunda ise Cep Anahtar olmamasından dolayı şubeye girişler sağlanamamaktadır.

İnternet Bankacılığından Cep Anahtar İptal Etme

Öncelikle Cep Anahtar İptal etme işlemini nasıl iptal edeceğinizi belirtelim, Bir kereliğine İş Bankası İnternet bankacılığına giriş işlemini Cep Anahtar ile yapın daha sonrasında sol menüde yer alan menüye tıklayarak en altta yer alan ayarlar bölümüne tıklayınız. Ayarlar>Cep Anahtar yolunu devam ederek “Cep Anahtar Kullanmak İstemiyorum” seçeneğini seçerek iptal işlemini yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Cep Anahtar İptal Etme

Ancak telefonunuz bozuldu, yanınızda değil, sattınız veya telefonunuz çalındı. İş Bankası internet şubesine giriş yapmak istiyorsanız hiç bir şekilde giriş yapamayacağınızı belirtelim. Bu  nedenle müşteri hizmetlerini arayarak cep anahtar iptal işlemini yapmanız gerekmektedir. 0 850 724 0 724 numaralı iş bankası telefon şubesini arayarak Cep Anahtar iptal etme işlemini yapabilirsiniz.

Cep anahtar güvenlik işlemini iptal ettikten sonra internet ve mobil şubeye girişleri sms ile yapabilirsiniz.

1 Comment Posted

  1. cep anahtar kullanmak istemiyorum seçeneği kaldırılmış. Sadece cep anahtar kullanıcısıyım seçeneği çıkıyor, ona da basınca bir şey olmuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*